zakládání podniku

Nezapomeňte na vlastní doménu

Doména pro firmu
Pokud jste se rozhodli pro podnikání formou společnosti, určitě vás bude zajímat pár kroků, které je třeba udělat pro založení společnosti.

Nový zákon o obchodních korporacích – týká se i vaší firmy?

1. 1. 2014 vstupuje v platnost nový zákon č. 90/2012 Sb. o obchodních korporacích (ZOK), který se dotkne obchodních společností a družstev a nahradí v této problematice stávající obchodní zákoník. Přečtěte si o tom, co vás kvůli novému zákonu o obchodních korporacích od ledna 2014 čeká.

Obchodní jméno pro vaše podnikání volte s rozmyslem

Podnikatel nevstupuje na trh anonymně. Přichází na něj pod svým vlastním jménem nebo pod jménem své firmy. Dobře zvolené jméno firmy může mít vliv i na to, jak trh firmu přijme. A funguje to i naopak – podnikatel svým chováním a činy z velké míry určuje, jak bude jeho firma vnímána, jaký zvuk bude mít její jméno. Podnikatel pod svým jménem nebo jménem své firmy vstupuje do obchodních vztahů s dalšími podnikateli a s konečnými spotřebiteli a postupně si buduje svou pověst – a své dobré jméno. To pak je pro firmu sice nehmotným, ale cenným kapitálem při jejím dalším podnikání. Jak ale jméno pro svůj podnik vybírat?

Odborník radí na téma: Právní služby pro začínající podnikatele - zakládání podniku, právní pomoc v podnikání

V rozhovoru advokát Mgr. Petr Juráň doporučuje využít pomoci v podobě právních služeb pro podnikatele, a to jak v samotném začátku, tj. při zakládání podniku, tak i během celého podnikání. V jakých situacích vám může být právní poradce nápomocný?

 

Otevřete si cestu na slovenské trhy

Otevřete si cestu na slovenské trhy
Český trh je nevelký a je jen otázkou času, kdy prosperující firma pocítí potřebu růst za hranice. Slovensko je první na ráně. Společná minulost, absence jazykové bariéry a geografická blízkost působení na slovenském trhu nahrávají. Přesto při vstupu na slovenský trh můžete narazit na několik komplikací, kterých se však lze snadno vyvarovat.
 

Pět otázek na tělo našim poradcům: Odbornice na založení živnosti Zuzana Cahlová

Založení a provozování živnosti má své zákonitosti. Pokud chcete založit živnost nebo zřizujete provozovnu či vás zajímají podrobnosti o povinnostech živnostenského podnikatele, můžete je nasměrovat do iPoradny klubu Můj iPodnikatel, kde se o ně postará odbornice na založení živnosti Zuzana Cahlová.
 

Podnikání v EU

Pokud se český podnikatel rozhodne usídlit v některé ze zemí EU, tak by si měl zjistit, zda bude ke svému podnikání potřebovat uznání kvalifikace. V případě nejasností má možnost využít pomoci kontaktních míst pro uznávání kvalifikací.

 

Podnikání v Německu formou GmbH

Díky volnému pohybu služeb a svobodě usazování se v kterémkoliv členském státě Evropské unie jako jedněm ze základních svobod a „vymožeností“ Evropské unie, mohou i čeští občané jako podnikatelé poskytovat své služby v jiných členských státech EU, tj. i u našich západních sousedů, například v Německu, či založit tam svůj podnik a podnikat tam a to ve stejné právní formě jako občané tohoto státu.

 

Poznejte 30 chyb v prvním roce podnikání, které vaše podnikání budou stát život, pokud se z nich nyní nepoučíte

Žádné plané řeči, které už jste slyšeli tisíckrát, ale vysvětlení konkrétních chyb, které budou pro vaše podnikání fatální, pokud se z nich nyní nepoučíte.

Právní formy podnikání pro fyzické a právnické osoby

Pokud chcete začít podnikat v České republice, můžete si vybrat z několika právních forem podnikání. Abychom vám usnadnili orientaci v problematice forem podnikání, přinášíme vám ucelený přehled právních forem podnikání.

Proč mít sídlo firmy v zahraničí

Možná vám přijde, že mít sídlo firmy v zahraničí je nesmyslné. Ale není tomu tak. Přinášíme vám článek, díky němuž pochopíte výhody toho, když své podnikání přesídlíte do zahraniční.

Provozovna – povinnosti podnikatele týkající se označení, zřízení i zrušení provozovny

Provozovna je podle živnostenského i obchodního zákoníku definována jako prostor, v němž je uskutečňována podnikatelská činnost (provozována živnost). Provozovna podléhá předpisům vyplývajícím z těchto zákonů, a to především z hlediska jejího označení, zřízení a zrušení.

Ready-made společnosti – firma snadno a rychle

Ready-made společnosti – firma snadno a rychle
Každý podnikatel toužící po založení vlastní firmy má dvě možnosti. Buď absolvuje standardní zdlouhavé byrokratické kolečko, nebo si firmu koupí takzvanou ready-made společnost. Tímto názvem se nazývají veškeré firmy, které byly založeny právě za účelem dalšího prodeje, a nikdy s nimi nebylo podnikáno. Budoucí kupující má tak jistotu, že tato společnost nemá žádné dluhy, ani případné závazky.
 

Registrační sídlo – alternativa pro podnikatele bez stálé provozovny

Zahajujete podnikání a přemýšlíte, kam umístit sídlo společnosti? Nebo už podnikáte a neustálé stěhování provozovny a následné běhání po úřadech při změně sídla vašeho podniku vás už unavilo? Pak právě pro vás by mohlo být řešením tzv. registrační sídlo.

Sdružení podnikatelů – společné podnikání fyzických osob (vzor)

Jste-li fyzická osoba a chcete spolupracovat s jinou fyzickou osobou jako rovnocenní partneři, může být pro vás východiskem založení sdružení podnikatelů. Přečtěte si, jak sdružení založit či jaké náležitosti by měla mít smlouva o sdružení (vzor).

Slovníček pojmů z oblasti podnikání

V podnikání se setkáte se spoustou pojmů, které vám mohou být v počátku cizí. V následujícím slovníčku jsme dali dohromady základní pojmy, které byste při vstupu do podnikání měli znát.

Stáhněte si e-book s praktickým návodem na založení živnosti

Sháníte se všude po praktickém návodu, jak založit živnost, ale narážíte jen na kusé informace? Přesný popis a vysvětlení toho, co obnáší založení živnosti volné, vázané, řemeslné i koncesované, obsahuje e-book Jak založit živnost. Založte si živnost během několika minut s e-bookem po ruce!

Start Up

Marek
Tak jako mnoho jiných, stojím na pomyslné startovní čáře a chystám se vrhnout do závodu o jehož výsledku rozhoduje příliš mnoho nepředvídatelných faktorů. Závod se jmenuje Start Up. Soupeři jsou silní se značným náskokem, mají výkonné týmy a jsou odhodláni zvítězit.

Timeline

Marek_74x113Věci zpravidla zaberou víc času a vezmou víc peněz, než se předpokládalo.

U Start Up  projektů to platí dvojnásob. V době kdy jsme již měli chrlit série hotových výrobků, se stále potýkáme s nějakými překážkami. Není to neobvyklé. Zvláště, když se řeší více projektů najednou. Tedy tým, se kterým pracuji, má rozdělené síly do více, vcelku náročných projektů. Kapacita zdrojů nebývá na počátku stoprocentní a devadesát procent práce spočívá na nás samotných.

Úspěšní podnikatelé radí: za účetní program v začátcích neplaťte

Účetní program Money
"Neutrácejte, investujte!“ To vám řekne každý zkušený podnikatel. Jenže při rozjezdu vlastní firmy se výdajům prostě neubráníte. Jednou z položek bývá účetnictví – ale i na něm se dá výrazně ušetřit.
 

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.