Nová online mini akademie pomáhá začínajícím podnikatelům s nejčastějšími problémy

Mnohé začínající podnikatele trápí ty samé problémy, jako jsou povinnosti vůči úřadům, cenotvorba nebo smlouvy. Proto tým za fakturační službou iDoklad spustil online mini akademii pro startující podnikatele a firmy. Ve víc jak 8 hodinách videí naberou zájemci know-how od odborníků z praxe a vyhnou se nejčastějším nástrahám byznysu.

Tvůrci mini akademie před rokem provedli výzkum mezi desítkami zkušených podnikatelů a  zeptali se jich, s čím v začátcích nejčastěji bojovali. Z odpovědí pak složili 30 video lekcí, které mají dohromady přes 8 hodin a jsou rozdělené do dvou bloků pro OSVČ a s.r.o.

Lekce se týkají témat jako například:

  • co patří do daňově uznatelných výdajů,
  • jak vést daňovou evidenci,
  • kdy vystavit jaký doklad,
  • jak pracovat s cash flow,
  • jak na majetkové a nemajetkové daně,
  • náležitosti smluv s klienty
  • nebo pravidla podnikatelských účtů.

Tvůrci akademie uvádí jako hlavní přednost, že lekce jsou podané srozumitelně a s praktickými příklady. Obsahem akademie totiž provází odborníci, kteří se danými tématy sami živí. Například daňová poradkyně ing. Lucie Kořínková vysvětluje, které položky uplatnit do výdajů, marketingový konzultant Ing. Zdeněk Hašek poradí, jak nastavit cenu, a advokát Mgr. Tomáš Pauch s diváky probere náležitosti klientských smluv.

Do mini akademie mají vstup zdarma začínající podnikatelé, kteří zahájili činnost před méně než rokem, ale i ti, kteří nad začátkem podnikání teprve přemýšlí. Pro ostatní je vstupné 990 Kč. Více se toho zájemci o akademii dozví na www.miniakademie.cz.

„Mini akademii jsme sestavili tak, aby se freelanceři, řemeslníci a malé firmy hladce vyhnuli nejčastějším nástrahám, které na ně v podnikání čekají. Užitečné informace ale najdou i pokročilí podnikatelé, kteří se například čerstvě stali plátci DPH nebo přechází z OSVČ na s.r.o.,“ vysvětluje průvodkyně mini akademií Simona Szilvásová.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce