Venkovní rolety stihnete zazimovat ještě do konce roku

Ještě to stihnete! Pokud jste na podzim zapomněli na zazimování venkovních rolet, můžete to dohnat právě teď. Vezměte to rovnou s předvánočním úklidem – hotovo budete mít jedna dvě.

Patříte-li mezi opozdilce, co se zazimování venkovního stínění týče, zvládnete to ještě teď. Předvánoční úklid zahrnuje ve většině domácností i mytí oken. A když už jste v zápalu této práce, rovnou využijte situace a připravte venkovní rolety na zimní spánek.

Co k zazimování potřebujete?

K vyčištění rolet si vystačíte se stejnou výbavou, jakou potřebujete k mytí oken: tedy smetáčkem, kýblem, hadrem či houbou a horkou vodou, kterou můžete doplnit libovolným mýdlem nebo přípravkem na mytí nádobí.

Určitě se vyvarujte jakýmkoliv saponátům, čističům na bázi písku, ředidlům nebo rozpouštědlům. Lamely venkovních rolet jsou sice odolné, ale agresivními chemikáliemi byste mohli narušit jejich povrch a poškodit je. Stejný pozor si dejte i na drátěnky nebo drsné houbičky.

Jak venkovní rolety zazimovat?

Největší nečistoty, tedy listí, pavučiny a torza hmyzích těl odstraňte nahrubo smetáčkem. Následně umyjte lamely vodou a nezapomeňte ani na vodící lišty, do kterých se smetí velmi rádo ukrývá.

Rádi si své povinnosti ulehčujete? V případě venkovních rolet vás potěšíme. Namísto ruční práce s navlhčeným hadříkem vezměte do rukou hadici nebo vysokotlaký čistič, který zastane stejnou práci. A máte hotovo!

Při mínusových teplotách opatrně

Mytí venkovního stínění si vždy plánujte tak, aby venkovní teploty byly nad nulou. Zároveň si rozmyslete, v jaké poloze chcete venkovní rolety v zimních měsících ponechat. Mráz by totiž mohl lamely při časté manipulaci poškodit.

Značka Minirol od výrobce kvalitního venkovního stínění BUILDING Shutter Systems, doporučuje klientům nechat rolety v zatažené poloze po celou zimu u oken místností, ve kterých netrávíte přes den příliš mnoho času. Můžete tak ušetřit na výdajích za topení až 30 %.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce