Krátkodobá půjčka pro každého pomůže i podnikatelům

Znáte to. Získat půjčku jako soukromá osoba je kolikrát jednodušší než jako podnikatel. Od podnikatelů se vyžaduje spousta ověřování, zkoumá se prosperita jejich firmy a jiná kritéria. I tehdy, když vlastně potřebujete jen pár tisíc, protože vám letos nevyšly peníze na výplaty nebo nemáte na zaplacení dodavateli.

Existuje ovšem spousta půjček, o které si můžete zažádat rychle přes internet. Jejich poskytovatelé většinou nic nezkoumají a neověřují. Nutno podotknout, že spousta z těchto půjček je určená pro fyzické osoby, můžete si ji ovšem vzít na své jméno.

Půjčka do výplaty většinou nabízí jen pár tisíc

Velmi často se u nebankovních úvěrů setkáte s označením půjčka do výplaty. Ta zpravidla znamená, že dostanete jen pár tisíc korun na velmi krátkou dobu (typicky 30 dní). Jde o vhodnou finanční injekci, pokud jste opravdu jen nezvládli vyjít s penězi a za pár dní vám přijde výplata, kterou dluh vyrovnáte. Jestliže vám chybí peníze do podnikání, zřejmě nepůjde o moc vhodnou variantu, částky poskytované v rámci půjček do výplaty bývají příliš nízké.

Zaměřte se na úvěry s vyššími částkami

Půjček do výplaty je na trhu spousta, ovšem najdete i úvěry nabízející vyšší částky. Ty bývají prezentovány jako půjčka pro každého, úvěr bez registru apod. Jestliže potřebujete miliony, nezbude vám nic jiného než se vydat do banky. U nebankovních poskytovatelů seženete maximálně 750 000 Kč. Tuto částku nabízí Zonky se splatností od 6 do 84 měsíců. 600 000 Kč si můžete půjčit u OneCredit, půl milionu u Cofidis.

Zlatý střed pak představuje například Zaplo s půjčkou do 30 000 korun (první pouze 16 000 Kč). Je ale dokonalým příkladem toho, že se musíte dívat i na splatnost. Třicet tisíc tady budete muset splatit do 30 dní. Půjčka EveryDay Plus je na tom o něco lépe, 50 000 Kč nabízí se splatností až 61 dní.

Čím vyšší částka, tím složitější zařizování

Má to logiku. Aby vám někdo půjčil statisíce, přece jenom si vás potřebuje trochu proklepnout. Výhodou může být, když žádáte o peníze jako fyzická osoba. Nejste pak zatížení tím, jak moc se vaší firmě daří či nedaří.

I při zařizování půjčky přes internet po vás mohou věřitelé vyžadovat naskenovat nějaké dokumenty, dokázat příjem apod. Toto si pečlivě prostudujte, než o půjčku zažádáte. Částky ve výši pár tisíc lze získat i do deset minut, když máte zrovna stejnou banku jako poskytovatel, peníze dorazí opravdu expresní rychlostí. A kdybyste zrovna byli někde mimo internetové připojení, existují půjčky jako Via SMS, které vám umožní získat peníze přes SMSku.

Potřebujete-li peníze, zřejmě se budete snažit najít nějakou vhodnou půjčku co nejrychleji. Rozhodnutí, od koho si půjčíte, ovšem nepodceňujte. Podívejte se na srovnání půjček, třeba na Akutnipujcka.cz, prostudujte si RPSN i dobu splácení. Pečlivě čtěte, než se k něčemu upíšete.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce