Jak propojit tisk plakátů s vaší online marketingovou strategií? QR kódy jsou klíčem!

Ať už otevíráte novou prodejnu, připravujete slevovou akci, nebo propagujete nově zahájenou činnost nebo plánovanou akci, plakáty jsou skvělou volbou pro zasažení místního publika. Abyste využili jejich plný potenciál, je důležité je propojit s digitální komunikací. A jak na to? Pojďme se na to společně podívat.

Zásady efektivního designu plakátů

Klíčem k zaujetí očí ve veřejných prostorách jsou dobře navržené plakáty, které zaujmou, ale také komunikují informaci, kterou chcete potenciálním zákazníkům předat. Před tiskem plakátů si však zopakujte tento malý checklist:

  • Napište přitažlivé texty s výraznými titulky a podtitulky
  • Nezapomeňte, že jednoduchost často vítězí, a to jak v designu, tak v textu
  • Držte se vašich firemních barev či brandového manuálu
  • Použijte atraktivní vizuální prvky, které upoutají na první pohled
  • Zvolte kvalitní papír, který vydrží a bude zářit – ať už papír lesklý, matný, nebo reflexní
  • Velikost papíru přizpůsobte účelu plakátu. Nejoblíbenější formáty jsou A2, A1, B1, a B2
  • Propojte tištěné materiály s digitálním světem pomocí webových odkazů, sociálních sítí nebo QR kódů

Propojení offline a online světa? V roce 2024 nutností

Webové stránky a sociální sítě jsou dnes již nezbytné – a už dávno neplatí, že jen pro mladší generaci. Při tisku plakátů nezapomeňte, že mnoho lidí kolem plakátů prochází každý den, ale nemají čas je podrobně studovat. QR kódy jsou ideální řešení, umožňují lidem rychle získat informace a kdykoliv se k nim vrátit. QR kódy jsou flexibilní a mohou odkazovat na širokou škálu online obsahu, včetně sociálních sítí, e-shopů, nebo třeba kalendářů.

Nezapomeňte také na kvalitu tisku, zejména u QR kódů. Pokud je plakát nekvalitní a QR kód rozmazaný nebo vlivem nekvalitního papíru nečitelný, celé úsilí půjde vniveč. Proto věnujte pozornost kvalitě tisku plakátu a spolupracujte s ověřenými tiskárnami, jako je brněnská tiskárna Point4me.

Rovněž dbejte na to, aby byl QR kód na tištěném plakátu dostatečně velký a snadno skenovatelný. Velikost kódu by měla odpovídat velikosti tiskoviny, aby nebyl přehlížen.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce