Právě teď je ideální čas pořídit si zahradní bazén

Doba přeje změně životního stylu. Dovolená doma není ničím nemyslitelným, právě naopak. Místo návštěvy wellness či bazénu rovněž raději zůstaneme doma. To ale neznamená, že si nechceme zaplavat a užít si vodu. Cvičíme taktéž doma místo ve fitness. A je tady i další trend – otužování. Tohle vše vám nabídne kvalitní zahradní bazén. Zdůrazňuji: „kvalitní“! Protože jinak se z údržby bazénu stanou galeje.

Kdo bydlí v rodinném domě, ten i dnešní dobu, kdy jsme více uzavřeni za zdmi našich obydlí, prožívá mnohem snadněji. Výhrou je i vlastnictví chaty či chalupy. A z těchto benefitů umíme získat ještě více – když nám naše obydlí vylepší zahradní bazén.

Není bazén jako bazén

Nabídka bazénů nás oslovuje na každém kroku. Někdy jsme až šokovaní, kam některé firmy umí klesnout s cenou bazénu. Ale pozor! Ne vždy je řešení tak levným, jak by se na první pohled mohlo zdát. Bazény, které se relativně levně nabízí, nemusí mít dostatečnou životnost. Mnohdy je nutné záhy měnit některé součásti, třeba bazénovou fólii. Nemusí být ani dostatečně stabilní, a tak neumožní třeba dětem v bazénu dovádět bez rizika jeho poškození. Často se setkáváme s náročným vstupem do bazénu, což platí zejména pro ty nadzemní. Příslušenství může zcela chybět, nebo být nekvalitní. A nakonec, řekněme si to tak, jak to je, v našich klimatických podmínkách je prostě žádoucí i zastřešení bazénu.

Na čem se u bazénu nevyplatí šetřit?

Na velikosti záleží

Pořizovat si bazén, ve kterém uděláme stěží jedno tempo, není zrovna ideální. Nemusíte se snažit na zahradu či chalupu vtěsnat bazén, za který by se nestydělo ani veřejné koupaliště. Ale rozhodně je dobré zvážit dostatečnou velikost. Pro rodinné aktivity je ideální bazén s délkou mezi 7 až 8 metry a se šířkou kolem 3 metrů. Protiproud, na který často spoléháme, nikdy nevyřeší to, že budete bazén najednou používat více lidí. A právě tehdy je v něm největší zábava.

Nešetřete ani na vybavení bazénu

Oplatí se investovat do kvalitního vysavače bazénu. Bazén si ještě více užijete s již zmíněným protiproudem. Zejména, pokud je nakonec přece jen menším. Zajímavou alternativou ke klasické vodě je mořská voda, díky které dostanete k sobě na zahradu či na chalupu výhody mořské vody. Užitečnou maličkostí je bazénové osvětlení. V noci si bazén umíme užívat ještě více než kdy jindy. A nesmíme zapomínat ani na vytápění vody. Různé solární typy vyhřívání mohou pomoci hlavně v sezóně, ale jestli si chcete zajistit vždy ideální teplotu vody, rozhodně si k bazénu pořiďte bazénové tepelné čerpadlo.

Plastové bazény mají životnost až 50 let

Dnes často nabízené bazény z nepevné konstrukce, obvykle nadzemní, nejsou řešením na mnoho let. Vsaďte na kvalitu v podobě odolného plastuPlastové bazény nabízí nejlepší poměr cena/výkon a jejich životnost dosahuje až 50 let.

Zastřešte ho!

Když bazén, tak v našich klimatických podmínkách raději zastřešený. Zastřešení má celou řadu výhod. Bazén nemusíte už nijak jinak zakrývat. Voda je chráněna proti znečištění. Zastřešení navíc extrémně prodlužuje koupací sezónu. Tento bazén můžete začít používat od začátku května a směle v něm plavat až do konce října. Výborný je, i když se jej rozhodnete používat v zimě pro otužování. Zastřešení snižuje náklady na ohřev vody a umožňuje si dopřávat skutečně příjemně teplou lázeň vhodnou i pro lidi negativně reagující na nižší teploty.

Akce na zahradní plastové bazény je tady

Pořiďte si kvalitní plastové bazény přímo od výrobce. Firma BAZÉNY-VÝROBA, to je výrobce a dodavatel plastových bazénu s výbornými referencemi. Nepřehlédnete ani aktuální nabídku Bazény akce Velikonoce 2021. Pokud si do letošních Velikonoc objednáte bazén, k vybranému bazénovému setu získáte rovněž dopravu po ČR, tester bazénové vody, kompletní vysavač bazénů DE LUX, tepelnou izolaci dna bazénu a filtrační písek. Akce se vztahuje na kterýkoliv z vybraných devíti setů nabízených společností s tím, že máte možnost tyto sety rovněž různě poupravit. Třeba větší hloubkou bazénu.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce