Proč investovat pasivně s investičními plány a kdy se vám taková investice vyplatí?

Zajímáte se aktivně o svět investování a slova jako akcie, kryptoměny, diverzifikace či například broker jsou pro vás dobře známé pojmy? Své portfolio můžete rozšířit také o investiční plány, s kterými budete pasivními investory. Víte jak na to a proč vůbec využívat investiční plány?

Co vše zahrnuje správný investiční plán?

Investiční plán je velmi komplexní a zahrnuje vaši investiční strategii, zohledňuje vaši současnou finanční situaci a také vaše cíle. Zároveň jsou jeho součástí i rizika, která jste ochotni podstoupit. Jako investor tak můžete být velmi konzervativní, ale také naopak riskovat a podstupovat vyšší rizika s vědomím toho, že můžete utrpět větší finanční ztrátu.

Investice jako pojistka do budoucnosti

Myslíte na budoucnost a chcete zajistit nejenom sebe, ale i své blízké? Právě to je jedním z důvodů, proč začít využívat investiční plány. Chcete-li být pasivním investorem, investujte s XTB. Společností, která má více jak 15 let zkušeností, a je jednou z největších burzovně obchodovaných brokerů na FX a CFD na světě. Bojíte-li se investování na vlastní pěst, využijte služeb burzovních makléřů a nechte si od nich poradit a společně si sestavte takové portfolio, se kterým budete spokojeni a nebude pro vás příliš rizikové. Ne každý totiž rád podstupuje velká rizika a raději se drží při zdi. Na tom rozhodně není nic špatného.

Zvýšení finanční gramotnosti

I když jste v něčem dobří, stále máte prostor pro další růst. S investičním plánem tak může vzrůstat i vaše finanční gramotnost. S investičními mobilními aplikacemi a dalšími možnostmi, jak se do obchodování naplno ponořit, je důležité neusnout na vavřínech a stále se vzdělávat.

Přehled o vlastních financích

Dokonalý přehled o tom, co se děje s vašimi penězi, by měl mít úplně každý. Zajímejte se aktivně o novinky, čtěte finanční sekce v novinách a internetových magazínech a veďte si tabulky o tom, co se děje s vašimi financemi. Když své investice a útraty hodíte na papír, budete si mnohem lépe vědomi svého chování třeba i přijdete s novým plánem, jak investovat efektivněji.

Nezapomínejte na pravidelné aktualizace portfolia

Protože burza s cennými papíry se neustále vyvíjí, proměňuje a roste, věnujte čas pravidelným aktualizacím svého portfolia. A to i tehdy, kdy k obchodování využíváte služby burzovního makléře. Pravidelně spolu komunikujte a aktivně se zajímejte o to, do čeho investujete a jak si vedete.

Část úspor aktivně investujte

Samozřejmě není moudré, investovat veškeré své úspory, ale jejich určitou část se nebojte nechat vydělávat. Peníze, které máte navíc a pouze vám leží na účtu, kde nedochází k jejich zhodnocování, ztrácí svou hodnotu. Své naspořené peníze proto rozdělte na dvě části. Kdyby u vás nečekaně došlo k výpadku stálého příjmu, hodí se mít po ruce dostatečnou finanční rezervu, která na čas pokryje vaše výdaje.

Myslete na důchod

Kolik let vám zbývá do doby, než se stanete seniory a začnete pobírat důchod? Myslete na svou budoucnost a zajistěte si, aby se vaše životní úroveň po ukončení pracovního poměru razantně nezměnila. Budete-li investovat své peníze chytře, může se dokonce stát, že vaše životní úroveň se v důchodu zvýší.

Neberte předchozí řádky jako nabádání k tomu, abyste si ihned sestavili investiční plán a investovali do něj vše, co máte. Ani je neberte jako investiční poradenství. Spíše je využijte k tomu, že se nad touto možností zamyslíte a pokud vám bude vyhovovat, využijete ji. Vždy je přeci dobré znát své možnosti. To, zda je využijete, záleží pouze na vás.

Zdroj obrázku: Smallroombigdream / Shutterstock.com

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce