Jak si zařídit domácí kancelář

V posledních dvou letech se pro mnoho z nás stala práce z domova prakticky standardem. A i když se svět pomalu ale jistě snaží o návrat k normální – předpandemické – rutině, home office je věcí, která tu s námi pravděpodobně v menší či větší míře zůstane i nadále. Stále více lidí proto zajímá, jak si doma vytvořit kancelář. Jak na to?

Pracovní stůl a počítač

Středobodem každé kanceláře je samozřejmě pracovní stůl, na kterém bude počítač. Kancelářské stoly jsou dostupné ve všech myslitelných provedeních, tvarech, velikostech nebo konstrukčních materiálech. Výběr toho pravého je plně v režii budoucího uživatele a závisí na jeho osobním vkusu, dispozicích konkrétního interiéru, stylu jeho ostatního vybavení apod.

Bez sezení to nepůjde

Pracovní stůl je samozřejmě sám o sobě k ničemu, používat jej lze teprve až když si k němu můžete sednout. Je tedy jasné, že se neobejdete bez kancelářské židle. Na jejím výběru si dejte obzvlášť záležet, bude na něm záviset stav vaší páteře (tedy alespoň pokud u stolu v domácí kanceláři budete trávit hodně času).

Úložné prostory

Pro každou kancelář, a ta domácí není výjimkou, platí, že pracovní prostor by měl být organizovaný, přehledný a pokud možno nepřeplněný. To znamená mimo jiné to, že v domácí kanceláři je třeba mít dostatek úložných prostor v podobě samostatně stojících skříněk, zásuvek apod, pořadačů apod.

Jak domácí kancelář umístit?

Důležitou otázkou, které je třeba věnovat při plánování dostatek času, je umístění domácí kanceláře. Ideální je, pokud jste ve fázi plánování nového bytu či domu, máte na něj třeba schválenou hypotéku, ale stále je možnost zasahovat do plánů. V nejlepším případě by měla mít pracovna samozřejmě celou vlastní místnost. Pokud to není možné, je nejlepší umístit jí do obývacího pokoje. Ložnice, kterou část lidí volí, není příliš vhodná.

Vždy je potřeba, aby se tam, kde bude kancelářský stůl, nacházel dostatek zásuvek. Stejně tak je důležité vybrat takové místo, které bude dobře osvětlené, současně na něj ale nebude mířit přímé jižní slunce.

Zdroj obrázku: Srijaroen / Shutterstock.com

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce