Jaké jsou výhody a nevýhody bezdrátového internetového připojení?

Internet se stal nezbytnou součástí našich životů a snad jen málokdo by si ještě dokázal představit, že by fungoval bez něj. Používáme jej k práci, studiu, komunikaci nebo jen tak pro zábavu. Pro tyto činnosti ovšem potřebujeme stabilní a rychlé internetové připojení. Jednou z možností je připojení bezdrátové a my se dnes podíváme na jeho výhody a nevýhody.

Výhody bezdrátového připojení

  • Flexibilita – Flexibilita je jedna z největších výhod, které bezdrátové internetové připojení nabízí. Můžeme se připojit odkudkoliv v našem bytě nebo domě, nejsme nijak limitování kabely. Obzvláště v dnešní době, kdy máme v domácnosti velké množství zařízení, která se připojují, je to prakticky nezbytnost.
  • Připojení více zařízení – S prvním bodem se blízce pojí i tento. Wi-Fi umožňuje připojení více zařízení najednou. To je ideální řešení pro rodiny nebo firmy, kde je potřeba mít připojených několik zařízení současně.
  • Snadné zapojení – Vzhledem k tomu, že není třeba natahovat žádná klubka kabelů, na vás čeká naprosto jednoduchá instalace.

Nevýhody bezdrátového připojení

  • Rychlost a stabilita – I když v dnešní době dosahují bezdrátové sítě výborných výsledků, obzvláště na 5GHz, stále se nemohou rovnat klasickému kabelovému připojení, které nabízí vyšší rychlost i stabilitu.
  • Bezpečnost – Přestože zabezpečení je na vysoké úrovni, jsou oproti kabelovému internetu náchylnější k útokům. Ovšem můžete si nechat poradit od poskytovatele. Jedním z těch, kteří na bezpečnost opravdu dbají a mohou vám poradit je např. Vionet – bezpečné připojení po celé ČR.
  • Dosah – Bezdrátové Wi-Fi sítě mají omezený dosah, který může být ovlivněn řadou faktorů, ať už jde o umístění routeru nebo překážky v prostoru. Mnohdy stačí jedna silnější stěna a je tady problém. Navíc dost často dochází k rušení a slábnutí signálu vlivem rušení jiných zařízení.

Kromě toho existuje obava, že dlouhodobé vystavení bezdrátovým signálům může mít negativní vliv na zdraví, nicméně toto nikdy nebylo nijak vědecky podloženo.

Zdroj foto: A_stockphoto / Shutterstock.com

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce