Jsem podnikatel a potřebuji úvěr. Jak ho získám?

Těžkou situaci při vyřizování hypotéky mají začínající podnikatelé. Tím ale není řečeno, že by neměli vůbec žádnou šanci na získání finančních prostředků. 

Největší problémy s vyřízením hypotéky nebo půjčky mají tradičně podnikatelé. Pomoc může hypoteční kalkulačka Finanční Patron nebo srovnávač půjček Lundea, ale i tyto nástroje nejsou všemocné.

Půjčka pro živnostníky je vždy tak trochu oříšek. Je to dáno podmínkami, které je ne každý živnostník schopen splnit. 

Stejně jako všichni ostatní žadatelé, musí i podnikatel doložit, že je schopný v budoucnu svým závazkům dostát. Ale to není tak jednoduché. 

  • Každý živnostník musí doložit daňové přiznání za minulé období. 
  • Některé banky a nebankovní společnosti (např. Vista credit) vyžadují i dvě zdanitelná období. 
  • Což znamená, že začínající podnikatel nemá v podstatě co doložit. 

Lze to vyřešit nastíněním podnikatelského záměru, ale to je složité a často se to míjí účinkem. 

  • Pro podnikatele, který už funguje delší dobu, je tu jedna rada – pokud plánujete do budoucna požádat o hypotéku, pak rozhodně nesnižujte daňové přiznání. Lépe je ho navýšit. 
  • A jaká je rada pro začínajícího živnostníka? Jestliže se přidruží problém se záznamy v registrech, je vyřízení hypotéky nebo úvěru takřka nemožné. 

Existují sice finanční produkty, které se nabízejí pod označením půjčka bez registru, ale většinou se jedná o příliš malé částky, které rozhodně problém s rozběhnutím podnikání nevyřeší. 

Před rozhodnutím si zjistěte veškeré informace

Možnosti, které se vám nabízejí, vám pomůže také zjistit hypoteční kalkulačka. Ta vám nabídne nejvhodnější finanční produkt přesně na míru i s uvedením plateb a RPSN. 

Pokud žádná z uvedených možností není tou pravou, pak je ještě jedna cesta. A tou je zpětný odkup nemovitosti Záchranná síť

Není to zastavení nemovitosti, jak ho po celou řadu let známe. V případě zástavy hrozí velké riziko, že o tuto nemovitost přijdete. Zpětný odkup je založen na docela jiných principech. Tím hlavním je to, že nedáváte svou nemovitost do zástavy, ale v podstatě ji prodáte. Většinou dostanete kolem 70 % procent z její tržní ceny. Firma, která ji od vás odkoupí, vám garantuje předkupní právo po celou dobu trvání smlouvy. 

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce