Nepodceňujte správné sezení u počítače v kanceláři

Mnoho z nás tráví dlouhé hodiny pracovní doby za počítačem. To přitom může mít vážné negativní účinky na naše zdraví. Proto je velmi důležité zaměřit se na správný sed a také dostatek pohybu. Abyste se vyhnuli bolestem, je třeba investovat také do kvalitní židle.

Ergonomie sezení

Ergonomie sezení v podstatě shrnuje důležitá pravidla pro správný sed. Jestliže se tedy na ni zaměříte, můžete předejít vážným zdravotním problémům. Před bolestí zad vás totiž nezachrání, když se přestanete hrbit za stolem. Důležitý je výběr vhodné židle a také pracovního stolu. Správné sezení má jistě také velký význam, ovšem opomíjet bychom neměli ani pravidelné přestávky, během kterých se alespoň krátce protáhnete. Dlouhodobé sezení je také dobré kompenzovat dostatkem pohybu ve volném čase.

Kancelářské židle

Pořídit si ergonomickou kancelářskou židli je skvělým prvním krokem, který vám pomůže docílit správného sezení u počítače. Výběr té nejlepší kancelářské židle je poměrně individuální, vždy však volte židli, která toho nabízí co nejvíce. Kromě samotného tvaru židle je důležitá také možnost přizpůsobení. Pro zdravější sezení jsou důležité opěrky – pro bedra, hlavu a ruce. Můžete tak dosáhnout ideální polohy, kdy se vám židle přesně přizpůsobí. Oblíbenou volbou jsou také balanční židle, které umožňují aktivní sezení.

Sezení u počítače

Důvodů pro dlouhodobé sezení u počítače může být hned několik. Jedním z nich je také hrání počítačových her. Ať už je to součástí vaší práce, anebo si hraní užijete ve svém volném čase, je důležité myslet na správný sed. Správný tvar sedla a mnoho možností nastavení pro docílení co nejlepšího sedu nabízí také herní židle k PC. Vybírat přitom můžete i z různých stylových designů.

Aby vás po mnoha hodinách za počítačem nebolelo celé tělo, je třeba myslet na několik pravidel pro správný sed. Kromě toho je však velmi důležitý také pohyb, bez kterého se neobejdete.

Zdroj obrázku: Roman Samborskyi / Shutterstock.com

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce