Chcete se stát realitním makléřem? Víme, jak na to!

Práce realitního makléře je pro mnohé zaměstnáním snů. Není se čemu divit. Tato práce v sobě na první pohled spojuje to nejlepší. Svobodu spolu s finanční nezávislostí a současně příjemnou náplní pracovního dne. Pokud v sobě máte jen špetku extroverta, práce realitního makléře se může skutečně zdát jako splněný sen. Částečně tomu tak je. Je to ale skutečně tak snadné, jak se zdá? A co všechno musíte splnit, abyste se mohli makléřem vůbec stát?

To všechno jsme pro vás zjistili ve spolupráci s KWCZ.cz.

Práce realitního makléře z pohledu legislativy

Získat práci v realitách není jen tak. V minulosti se sice jednalo o volnou činnost, takže jste k založení živnosti v tomto oboru nepotřebovali vlastně vůbec nic, to už však několik let není pravda.

Pro nastartování podnikatelské kariéry v oblasti zprostředkování prodeje nemovitostí budete podle zákona o realitním zprostředkování potřebovat splnit alespoň jeden z následujících požadavků:

  • Tříletá praxe v realitách společně se zkouškou odborné způsobilosti.
  • Magisterský titul v ekonomickém, stavebním, právním či podobném oboru.
  • Bakalářský titul společně s praxí v oboru a absolvováním mezinárodně uznávaného kurzu dle § 60a zákona č. 111/1998 Sb. se zaměřením na nemovitosti organizovaného na státem akreditovaném ústavu.

Jak vidíte, dnes se tato práce rozhodně nehodí pro každého. Pokud nemáte vysokoškolské vzdělání, budete muset absolvovat školení realitních makléřů, které zprostředkovává Asociace RK. Nejedná se však o nijak levnou záležitost.

Pokud se chcete do makléřské kariéry vrhnout sami za sebe, pouze na absolvování všech zkoušek a školení budete potřebovat minimálně 20 000 korun.

Krušné začátky v realitách – jak uspět?

Chcete v realitách uspět na vlastní pěst? Připravte se na to, že v prvních měsících budete do své kariéry pouze investovat. Předtím, než se do tohoto podnikání vrhnete, byste měli mít dostatečnou rezervu nejen na pokrytí svých životních nákladů, ale také na marketing a všechny ostatní činnosti, které budete k vybudování úspěšné kariéry potřebovat.

Pokud chcete s prací realitního makléře začít a nemáte statisícové úspory, nabízí se ještě druhá možnost, pro začínající realiťáky rozhodně přívětivější. Tou je začít s prací v realitní kanceláři.

Výhody práce v realitní kanceláři

Pokud toužíte především po svobodě, kterou kariéra realitního makléře nabízí, vyhlídka zaměstnání se nezdá příliš lákavá.

Na druhou stranu realitní kancelář začínajícím makléřům dovede nabídnout obrovské množství benefitů.

Pokud nemáte vysokoškolské vzdělání a na účtu se vám neválí ladem několik set tisíc na rozjezd kariéry, je začátek v RK jasnou volbou.

Proč?

  • Za několik měsíců se naučíte to, co se makléři na volné noze učí celé roky.
  • Ušetříte. Do vzdělání budete muset investovat pouze svůj čas, o finanční stránku se kvalitní RK postará za vás.
  • Získáte podpůrnou síť zkušených makléřů, kteří vás v začátcích podpoří.
  • Budete pracovat pod prověřenou značkou, klienti se tak s vámi nebudou bát kroku do neznáma.
  • Nepotřebujete tolik úspor, většina RK svým makléřům minimálně v začátku nabízí fixní plat na pokrytí životních nákladů.
  • Při získání prvního klienta neinvestujete do marketingu jeho nemovitosti ze svého, opět jde o investice přímo realitní kanceláře.

Všechny zmíněné body samozřejmě platí pouze pokud mluvíme o kvalitní RK. Stejně jako při hledání jakéhokoliv dalšího zaměstnání, i při práci v realitce se zajímejte o to, jaké má vámi vyhlédnutá společnosti jméno mezi klienty i zaměstnanci…

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce