Z úvěru není potřeba mít strach

Dnes existuje více možností, jak si půjčit peníze. Můžete volit buď klasiku, a jít do banky, kde vás čeká hromada papírování a dokazování všeho možného, nebo vyzkoušet alternativní možnost v podobě amerických hypoték. Pro co se rozhodnout?

Když se řekne slovo půjčka, většina lidí se stáhne a začne kývat hlavou zleva doprava. Opravdu jsou však půjčky takovým problémem? Proč na ně lidé nahlížejí vůbec tak negativně? Pokud je člověk zodpovědný, dodržuje splátkový kalendář a peníze čerpá rozumně, tak na úvěru není vůbec nic špatného, ba naopak. Většinou mají půjčky špatnou pověst nikoliv kvůli svému charakteru, nýbrž kvůli lidem, kteří nesplácejí a nedodržují podmínky. V dnešní době přitom již není důvod se půjček bát, obzvláště když existuje tolik možností.

Banka nebo nebankovní společnost?

Pokud budete mít zájem o úvěr, vaše kroky budou nasměrovány buď do banky, nebo do nebankovní instituce. Co je lepší a výhodnější? Co se vám vyplatí více? Pojďme si stručně přiblížit výhody obou variant a poznat, co pro vás bude nejlepší, jestli klasický účelový úvěr nebo raději volnější nebankovní hypotéka.

Banky

Neustálé obíhání poboček, dokládání všech příjmů, nahlížení do registrů – to je běžná realita. Uspějí pouze jedinci se silnou bonitou, lidé s nižšími příjmy či dokonce s dluhovou minulostí nemají šanci. Nemluvě o tom, že úvěry jsou účelové, tudíž musí být předem jasné, na co je použijete. Prakticky jedinou výhodou těchto institucí je jejich dobrá pověst a výhodná úroková sazba.

Nebankovní společnosti

Vyřízení z pohodlí domu, bez nutnosti cokoliv komukoliv dokládat, bez stresu z toho, že se bude nahlížet do registrů – i takto to může vypadat. Šanci na získání lukrativní půjčky má naprosto každý, i nezaměstnaní lidé nebo žadatelé se zápisy v registrech dlužníků. Hypotéka bez dokládání příjmů vám zároveň ušetří hromadu času, protože nebudete muset shromažďovat potřebnou dokumentaci. Mezi jediné nevýhody patří snad jen o něco méně výhodná úroková sazba.

Dáte přednost tradičním bankám s velmi nevýhodnými podmínkami, anebo vyzkoušíte populární alternativu, nebankovní společnost, která vám poskytne třeba i hypotéku na pozemek? Obojí má své výhody i nevýhody, je jen na vás, jak to zvážíte.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce