Jak se nejrychleji naučit anglická slovíčka


Anglická slovíčka jsou nevyhnutná jak pro byznys, tak pro každodenní situace. Bez kvalitní slovní zásoby nemá vaše angličtina šanci. Existuje celá řada zaručených rad, jak ji efektivně rozšířit. Praktické je kombinovat více způsobů, které vám pomohou dostat anglická slovíčka co nejrychleji do hlavy. Schválně, kolikrát se vám stalo, že jste slyšeli nějaké anglické slovo, věděli jste, že ho znáte, ale nemohli jste si za žádnou cenu vzpomenout, co znamená. Naštěstí existuje pár pomůcek, které vám nejen zjednoduší učení anglických slovíček, ale pomohou vám zapamatovat si je opravdu dokonale.

Vyvarujte se nejčastějších chyb

Jak tedy na to? Určitě se neučte pouze tím způsobem, že si budete dokola slovíčka v angličtině číst například ze slovníku. Protože se počet anglických slovíček bude neustále navyšovat, museli byste tímto způsobem učení trávit čím dál tím víc času.

Zbytečně byste se tak připravili o možnost, věnovat se výuce angličtiny daleko aktivnějším způsobem. Navíc jakmile s touto formou opakování přestanete, zjistíte, že se vám obrovské množství slovíček opět vypařilo z hlavy. Mozek zkrátka potřebuje nějakou akci.

Potřebujete mít konkrétní slovo spojeno s nějakou pomocnou situací. Vtisknout si ho do paměti s jeho významem, nikoli ho jen zaevidovat jako další položku z mnoha. K tomu pomáhají anglické fráze. Nejlepší je, když si každé anglické slovíčko přecvičíte rovnou i v nějaké větě.

Najděte anglická slovíčka všude kolem vás

Takže, abychom si anglická slovíčka skutečně vryli do paměti a dokázali si je vybavit, kdykoli je budeme potřebovat, musíme si je zapamatovat v nějakém kontextu.

Proto je skvělé, když se anglicky učíte více způsoby. Čtěte si anglické knížky, poslouchejte anglické příběhy, dívejte se na filmy v angličtině s anglickými titulky. Pozor, nikoli českými, ale skutečně anglickými titulky.

Kdykoli vidíte například na ulici nebo jinde v terénu anglické nápisy a názvy, zkoušíte si je zapamatovat. V tomto konkrétním případě si uvědomíte, kolik máte příležitostí k tomu, učit se anglická slovíčka doslova interaktivně. Navíc se učíte taková, která jsou potřeba, a najdete pro ně uplatnění.

Skvělým způsobem učení slovíček je také metoda postupného opakování. Anglická slovíčka se postupně budou opakovat ve zvyšujících se intervalech, aby se vám zapsala do paměti natrvalo.

Učení může být zábava, zkuste to!

Učte se především takovým způsobem, který vás bude bavit. Klidně využijte chytrých technologií. Proč nevyužít některý kvalitní interaktivní kurzů angličtiny online. Ty velmi jednoduše zjistí, která slovíčka vám dělají problém a budou je s vámi procvičovat, dokud si je neosvojíte.

Zároveň se učíte anglická slovíčka i fráze zábavnou formou.

A ještě jedna rada na závěr. Pro nejsilnější zapamatování slovíček si je spájejte s nějakým příběhem. Při cestě do práce nebo z práce si všímejte plakátů a zkuste si v angličtině popsat, co na nich je. Vymyslete pro ně nějaký zábavný příběh.

Stejně tak můžete popisovat věci v místnosti, dopravním prostředku, obchodě, u lékaře. Učit se a procvičovat anglická slovíčka interaktivně můžete skutečně kdekoli. Spolu s vizuálním vjemem je mozek v daleko větší pohotovosti a ukládá informace efektivněji.

Udělejte si proto z učení angličtiny zábavu 🙂

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce