Krabice na míru šetří e-shopům peníze

Hodně malé zboží se dá posílat v obálkách. Většina e-shopů však produkty zasílá v krabicích. Kde je berou? Dost často se prostě podívají, kde se dá nejlevněji sehnat krabice, do které se jim zboží vejde, a takovou objednají ve velkém nákladu. Kolikrát se vám už stalo, že vám přišel malý výrobek v nesmyslně velké krabici?

Mnoho e-shopů o velikosti krabice příliš nepřemýšlí. Raději vezmou větší, aby se produkt v pohodě vešel. Případně nakoupí větší krabice a do těch prostě dávají všechno zboží nehledě na velikost. Když uvnitř bude více prostoru, vycpou ho výplňovým materiálem. Jenže to je právě ten problém.

Výplňový materiál něco stojí

Platíte nejen za krabice, ale také za výplňový materiál. Pokud tedy ekonomicky vezmete nějakou levnou krabici univerzální velikosti, zase proděláte na tom, že budete muset pořídit více výplně. Výroba obalů na míru je dražší? Ano, oproti nějaké univerzální krabici jistě ano. Ušetří vám ovšem peníze jinde, takže ve finále na tom finančně hůře určitě nebudete. Spíš naopak.

Menší krabice může znamenat nižší náklady na přepravu

Někteří dopravci si určují cenu za přepravu také podle velikosti zásilky. Když tedy zboží dáte do zbytečně moc velké krabice, možná zaplatíte více, než byste ve skutečnosti museli. Dopravce nezajímá, že je krabice z poloviny prázdná. Nízká hmotnost je sice fajn, ale někdy platíte prostě i za rozměry.

Stoupnete v očích zákazníků

S krabicí na míru si o vás zákazník pomyslí něco úplně jiného, než kdybyste mu poslali bedýnku z poloviny vycpanou výplňovým materiálem. Bude vidět, že jste si na balení dali opravdu záležet.

Odlišíte se

Krabice na míru znamená, že si můžete nechat vyrobit obal kvalitní a také třeba s potiskem, s vaším logem nebo mottem. Krabice pak zaujme již na první pohled každého, kdo se s ní setká, od pošťačky přes pracovníka přepravní společnosti až po spolupracovníky zákazníka, kteří u něj krabici uvidí.

O tom, jaké další výhody mají krabice na míru, vám poví více výrobce krabic Box48.cz. Poslechněte si třeba rozhovor Adama Kratochvíla z Box48 v podcastu MladýPodnikatel.cz.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce