Tipy na zajímavé online nástroje a technologie

Znervózňuje vás správa peněz? Pokud ano, namísto toho, abyste se každý měsíc zbytečně stresovali, co kdybyste mohli bez námahy zmírnit tento problém se správou peněz navždy?

Bankovní online technologie nyní nabízejí spoustu výhod, které mohou pomoci zjednodušit problémy s penězi. Pojďme se do toho ponořit a uvidíme, jak mohou bankovní a jiné online technologie a nástroje usnadnit život.

Snadné vytvoření účtu

Byly chvíle, kdy jediný způsob, jak otevřít bankovní účet, byl osobně. V současné době je možné dokončit proces registrace od začátku do konce, aniž byste museli opustit svůj domov. V závislosti na bance může vyplnění formulářů trvat méně než 10 minut. Jediné, co musíte udělat, je zadat několik podrobností a rozeslat kopie všech forem identifikace, které banka vyžaduje. Než bude váš účet připraven, bude to trvat několik dní nebo týdnů. Nejlepší na tom je, že jakmile si založíte účet, je ještě jednodušší vytvořit další účty, protože banka již má ve své databázi potřebné informace. U více účtů je pohyb peněz mezi nimi často zdarma a bez prodlení.

Elektronická prohlášení

Tradiční výpisy z účtů jsou nepříjemné na dvou frontách. Nejprve zbytečně ucpou vaši fyzickou poštovní schránku. Za druhé je to obrovské plýtvání papírem. Přechod na e-mailové příkazy samozřejmě může mít za následek digitální nepořádek, ale odstranění e-mailu je mnohem jednodušší než skartování papíru. Navíc s aplikacemi, jako je Google Inbox, je hezké mít možnost přijímat a číst vaše připomenutí faktur, ať jste kdekoli.

Automatické platby faktur

Kolik účtů zaplatíte každý měsíc? Pro většinu z nás je odpověď „příliš mnoho“. Máte ve svém životě nájemné/hypotéku, půjčky na auta, různé typy pojištění, studentské půjčky a všechna další předplatná a registrace. To je spousta účtů na placení, i když jen jednou za měsíc. Většina online bank vám umožňuje propojit své účty přímo s vaším účtem a nechat je automaticky platit včas. Pokud však žijete od výplaty k výplatě, naopak manuální platby vyúčtování jsou nejlepším způsobem, jak zabránit náhodnému přečerpání.

Zabezpečená upozornění na zprávy

Jedním z lepších důvodů, proč používat online bankovní technologie, je to, že můžete dostávat oznámení téměř v reálném čase. Tato oznámení mohou být občas triviální nebo nepříjemná, ale mohou vám také zachránit život. Můžete být například upozorněni, když transakce jsou dokončeny nebo zamítnuty, blíží se datum platby faktury, váš bankovní zůstatek dosáhne stanovené cílové částky, údaje o vašem účtu byly změněny, došlo k neúspěšným pokusům o přihlášení k vašemu účtu.

Pokud se na vašem účtu objeví něco podezřelého, je nesmírně užitečné mít okamžité varování, protože příliš dlouhé čekání může mít katastrofální následky. Jak již bylo řečeno, dokonce i triviální upozornění mohou být užitečná ve správných situacích.

Nástroje pro správu bankovnictví

Před online bankovnictvím nebylo úplně snadné získat přehledy a souhrny o vaší aktivitě na účtu. V závislosti na bance může být za získání těchto informací dokonce účtován poplatek. U online bankovnictví je to však vždy na jedno kliknutí.

Integrace stolního softwaru

Pokud vaše banka váš softwarový nástroj podporuje, měli byste být schopni bezproblémově integrovat svůj bankovní účet s jakýmkoliv stolním softwarem, který používáte.

Jak provádět platby pomocí telefonu nebo hodinkami

Když nakupujete, použijte smartphone nebo placení chytrými hodinkami. Apple Pay, Google Pay a Samsung Pay umožňují nechat vaši peněženku doma. Díky bezkontaktním platebním bodům, které jsou nyní do značné míry všudypřítomné, nikdy nebyl lepší čas na placení u pokladny pomocí telefonu nebo chytrými hodinkami (smartwatch). Je to také fantastická záloha, pokud jste někdy venku a zjistíte, že jste zapomněli peněženku nebo kabelku doma. Nastavení platebních aplikací můžete použít na zařízeních iPhone, Apple Watch a Android.

A v případě, že jste zvědaví, zda je vše bezpečné a dokonce dobrý nápad, je skutečně bezpečnější platit telefonem nebo hodinkami, protože vaše skutečné číslo karty se nepoužívá. To znamená, že maloobchodníci nezjistí skutečné bankovní údaje, aby je nemohli zneužít.

Apple Pay funguje na vašem iPhonu a Apple Watch a navíc jej lze použít online s určitými iPady a MacBooky. Musíte také zkontrolovat, zda vaše banka podporuje Apple Pay. Většina ano, ale pro jistotu si můžete prohlédnout aktuální seznam podporovaných bank společnosti Apple.

Chcete-li používat Apple Pay, budete muset přidat kreditní nebo debetní kartu, takže otevřete aplikaci Peněženka a klepněte na tlačítko +. Aplikace vás provede kroky potřebnými k registraci karty.

Google Pay je nová verze toho, co se kdysi jmenovalo Android Pay a Peněženka Google. Oba byly sloučeny a nahrazeny novou aplikací s názvem Google Pay. K použití budete potřebovat telefon Android, který má funkce NFC. Nastavení Google Pay je podobné nabídce společnosti Apple, protože otevřete aplikaci Google Pay (stáhněte si ji z obchodu Google Play, pokud není ve vašem zařízení), potom klepněte na tlačítko Začínáme a proveďte nastavení.

Hypoteční kalkulačka

Hypoteční kalkulačky jsou automatizované nástroje, které uživatelům umožňují určit finanční důsledky změn jedné nebo více proměnných v hypotečním financování. Hypoteční kalkulačky používají spotřebitelé k určení měsíčních splátek a poskytovatelé hypoték k určení finanční vhodnosti žadatele o úvěr na bydlení. Mezi hlavní proměnné ve výpočtu hypotéky patří jistina úvěru, zůstatek, periodická složená úroková sazba, počet plateb za rok, celkový počet plateb a částka pravidelné platby. Složitější kalkulačky mohou vzít v úvahu další náklady spojené s hypotékou, jako jsou místní a státní daně a pojištění.

Rychlost internetu je pro technologie důležitá

K tomu, aby všechny výše zmíněné nástroje fungovaly správně, je důležitá i dobrá rychlost internetu. Tu si můžete změřit například přes test pro měření rychlosti internetu. V ČR byla v roce 2018 průměrná rychlost internetu 23.27 MB/s, což nás zařadilo na 31. místo na světě. To není špatné, ale samozřejmě je ještě prostor pro zlepšení.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce