Bezpečně na internetu: Antivirová ochrana navržená speciálně pro firmy se vám vyplatí

Vrhli jste se právě do podnikání nebo již nějakou dobu podnikáte a součástí vaší firmy jsou i počítače a síťová komunikace? Pokud ano, zamyslete se nad možností antivirové ochrany pro celou firmu. Jaké jsou hlavní výhody antivirového programu pro firmy? Co by měl antivirový program určený pro firemní počítače splňovat? A podle čeho vybrat tu nejlepší nabídku?

Toto všechno a mnohem víc jsme vám přehledně sepsali do následujících řádků. A nebojte, nemusíte být žádný počítačový génius, abyste si zvládli vybrat tu nejlepší ochrany na internetu.

Firemní balíčky pro všechny

Nezáleží na tom, zda podnikáte v malé kanceláři s pěti počítači, na celém patře, nebo pod vaši správu spadá celá budova. Antivirus pro firmy si můžete zvolit podle svých vlastních potřeb, jelikož nabídky ochrany pro firmy se dělí podle počtu počítačů, pro které antiviry potřebujete. Nemusíte se tedy obávat, že v případě, že máte menší firmu, budete platit měsíční náklady za antivirovou ochranu srovnatelnou s podnikatelskými giganty.

Malá zátěž, velký výkon a další výhody antiviru

Nabídky antivirových programů pro firmy splňují veškeré požadavky, které na antivirus máte. Nezatěžují váš systém, nabízí 100% ochranu, jednoduše se ovládají, hlídají vaše cloudová úložiště a jsou kompatibilní se všemi operačními systémy. Vy se tak můžete mnohem více soustředit na to, co přistane na váš kancelářský stůl a méně se zabývat tím, jak ochránit vaše e-mailové firemní schránky.

Odborná pomoc na telefonu i e-mailu

Součástí firemních řešení pro ochranu na internetu je i odborník na IT, který vám bude kdykoliv k dispozici na e-mailu či na telefonu. Pokud by tedy nastal nějaký problém, se kterým byste si neuměli sami poradit, stačilo by pouze kontaktovat vyškoleného ajťáka, který by vám se vším pomohl.

Porovnání jednotlivých nabídek antivirů

Jelikož na trhu nepůsobí pouze jeden poskytovatel antivirových programů, udělejte si průzkum a proveďte porovnání antivirů. Zjistěte si, kteří poskytovatelé co nabízejí, jak jsou spolehliví, jaké mají výsledky, a hlavně jaké mají reference. Protože díky zpětné vazbě od zákazníků se dozvíte, zda daná společnost opravdu poskytuje vše, jak hlásá.

Nejlepší nabídky antivirové ochrany

Nejlepší nabídky antivirových programů pro firmy by měly splňovat několik základních kritérií, která jsme se pro vás rozhodli přehledně sepsat.

  • Součástí antiviru by měl být antivirus i antispyware.
  • Rozhodně požadujte i funkci anti-phishing.
  • Preferujte co nejnižší systémové nároky.
  • Výhodné je, pokud je součástí antiviru i ochrana při placení kartou na internetu.
  • Taktéž požadujte, aby součástí byl i antispam. To vám zefektivní pracovní výkon a zaměstnanci nebudou rušeni od práce nevyžádanými e-maily.
  • Výhodná je i funkce šifrování dat. Tím zabráníte úniku citlivých informací na internet.
  • Pokud antivirus nabízí správce hesel, je to jenom dobře.
  • V rámci firmy oceníte i personální firewall, který má na starost kontrolu veškeré síťové komunikace.
  • Ačkoliv rodičovská kontrola by se mohla zdát na pracovišti zbytečná, vám ušetří starosti s případnými viry, které se na stránkách s nevhodným obsahem často vyskytují.

Nyní už víte, podle čeho vybrat tu nejlepší antivirovou ochranu pro vaši firmu. Jaké požadavky musí poskytovatel antiviru splňovat a bez kterých vlastností se neobejdete. Vrhněte se tedy do srovnávání nabídek a sjednejte si tu, která bude nejvýhodnější a zároveň vám bude garantovat 100% ochranu a spokojenost s produktem. A nezapomeňte si důkladně pročíst reference zákazníků předtím, než si daný produkt zakoupíte.

Zdroj obrázku 1: RoBird / Shutterstock.com

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce