Mýty o realitních kancelářích a prodeji nemovitosti

Každý má svou vlastní představu o spolupráci s realitní kanceláří. Představa se však často liší od skutečnosti. Přečtěte si, jaké mýty na trhu nemovitostí už dávno neplatí.

Je zbytečné platit realitní kancelář, bez ní ušetřím

Mnoho prodejců nemovitosti se rozhodne do prodeje pustit na vlastní pěst hlavně kvůli finanční stránce. Provize se jim zdá příliš vysoká a chtějí ušetřit. Pravdou ale je, že prodej domu či bytu je skutečně náročný proces, který zahrnuje neuvěřitelné množství aspektů a kroků. Nejde pouze o výběr vhodného kupce a podepsání pár smluv a formulářů. Proces zahrnuje mimo jiné také přichystání nemovitosti na prohlídky, odhad ceny nemovitosti, či prověřování kupců. Je také třeba počítat i s časem, který prodeji musíte věnovat při prodeji svépomocí oproti prodeji s realitní kanceláří. V konečném důsledku totiž budou vaše náklady v případě prodeje nemovitosti bez realitky vyšší.

Čím více realitních kanceláři mou nemovitost nabízí, tím lépe

Další zažitý mýtus, který má od pravdy daleko. Představte si, že vaši nemovitost k prodeji nabízí hned několik realitek a každá si stanoví vlastní cenu. Jak na to bude reagovat kupující? Jde o neprofesionální tah, který v něm vyvolá pochybnosti. Nemluvě o tom, že nakonec se může stát, že svou nemovitost prodáte pod cenou. Právě proto byste se měli rozhodnout pro jednu realitní kancelář, nejlépe podle referencí dosavadních klientů.

Pokud svěřím nemovitost jednomu makléři, přijdu o potenciální zájemce

Ani toto není pravda. Ano, i na trhu nemovitostí probíhá soutěž o prodejce a zájemce, stejně jako na každém jiném trhu, ale realitky si vzájemně také pomáhají. Pokud jiný realitní makléř ví o potenciálním zájemci, kterému by se mohla vaše nemovitost líbit, doporučí ho svému kolegovi. I zde totiž platí heslo: Dnes pomůžeš ty mně, zítra já tobě.

Zapomeňte na mýty a nepravdy a obraťte se na realitní kancelář, která má s prodejem nemovitostí dlouholeté zkušenosti.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce