Jak by měla vypadat základní golfová výbava pro začátečníky?

Pokud jste se nadchli pro svět golfu, neobejdete se bez patřičného vybavení. Jako začátečníci pravděpodobně budete mít obavy, abyste vybrali správné golfové hole, míčky a další příslušenství. Pro úspěšný start v tomto čím dál oblíbenějším sportu se vám proto bude hodit pár praktických rad.

Zaměřeno na golfové hole

Kvalitní golfové hole jsou naprostou nezbytností každého golfisty. Ale jak se v tzv. dřevech a železech vyznat? Pro začátek stačí, když budete vědět, že dřeva jsou určena pro dlouhé odpaly, železa naopak na odpaly středních a krátkých vzdáleností. Abyste se zbytečně netrápili, jsou začínajícím golfistům určeny kompletní sety, jež obsahují základní golfové hole pro nejčastější druhy úderů. Tyto hole s lehkou a odolnou konstrukcí vám dopomohou zdokonalit váš odpal a naučit se správně hru.

Pro snadnou manipulaci

Golfový bag je další nepostradatelnou pomůckou, neboť vám pomůže se snadným přenášením golfových holí a další výbavy. K dostání je buď ve variantě na kolečkách, nebo přes rameno. Tento praktický pomocník je vybaven množstvím kapes, kam uschováte vše potřebné.

Míčky v dostatečné zásobě

Každý začínající golfista potvrdí, že míčků není nikdy dost. Z toho důvodu si zpočátku nemusíte pořizovat hned profi golfové míčky, nýbrž si vystačíte s několika baleními míčků různé kvality a tvrdosti. Jde přeci o to, abyste se správně naučili styl hry a postupně se zlepšovali. Poté už si můžete vybírat míčky dle svých preferencí.

Myslete na své ruce

Ač se to nezdá, během golfu dostávají ruce, a to konkrétně dlaně, pěkně zabrat. Proto si nezapomeňte pořídit pohodlné golfové rukavice, jež poskytnou rukám ochranu při každém úderu. Předejdete tak vzniku otlaků a puchýřů. Rukavice též dopomohou k lepšímu úchopu hole a tím pádem k jistějším odpalům.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce