Vyšperkujte svůj životopis titulem!

Titul MBA patří v zahraničí mezi běžnou věc, kterou má mnoho lidí. U nás zatím tento způsob vzdělání příliš neprorazil, ale i to se poslední dobou mění. Pokud pracujete jako manažer v mezinárodním obchodu, je pro vás minimálně tato forma vzdělání v podstatě nutností. Pojďme si o tom říct více.

O co vlastně jde?

Asi se ptáte, co přesně MBA obnáší. Jde o formu celoživotního vzdělání, takže nesupluje úlohu vysokoškolských magistrů, bakalářů a dalších titulů. Nejvíce je vhodné pro manažerské a řídící pozice, rozhodně se ovšem bude hodit i podnikatelům a pracovníkům ve státní správě. Během studia vás budou čekat různé lekce a workshopy z marketingu, finančního řízení či manažerských dovedností. Dostanete tak skvělý teoretický i praktický základ ke své práci. A vyplatí se absolvovat studium i v případě, že některou z vyjmenovaných pozic děláte už delší dobu? Rozhodně ano, protože právě zde získáte hodně inspirace a doporučení, jak svou práci zlepšit. Déle působícím manažerům samozřejmě hrozí například vyhoření, což právě nový impuls nedopustí. Už chápete, co je MBA?

Jak studovat?

Zaujala vás tato nabídka, ale bojíte se, že na ni nebudete mít čas? Z toho však není vůbec třeba mít strach, studium se dá hodně přizpůsobit časovým možnostem klientů, vždyť na MBA často studují i vrcholoví sportovci nebo manažeři velkých korporátů. Právě tohle je mimochodem další výhoda, proč zase začít chodit do školy. V posluchačských lavicích můžete navázat spoustu zajímavých kontaktů s mnoha lidmi. Kdo ví, třeba dojde k obchodnímu spojení a vy časem budete dělat skvělý byznys se svým bývalým spolužákem. Důvodů, proč se rozhodnout pro vzdělání MBA, by se našlo ještě spousta. A nebojte se, není nutné sedět stovky hodin nad knihami, studium není zdaleka tak náročné jako na univerzitách.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce