Vyplatí se založit s.r.o. vlastními silami?

V uspěchaném 21. století jsme zvyklí vážit si svého času a věci, které nemusíme dělat sami, častokrát delegujeme na ostatní. Nejinak je tomu se zakládáním společnosti. Pokud se chystáte založit s.r.o., zřejmě stojíte před rozhodnutím, zda se do toho pustit samostatně, nebo se obrátit na specializovanou firmu.

Pokud nemáte právnické vzdělání, zřejmě jste se ve škole nic o založení s.r.o. neučili. Dovednosti potřebné do života škola prostě moc neučí. Zbývá jediné – buď investujete spoustu času a vše se naučíte sami, nebo to prostě necháte na někom zkušenějším.

Založit, či koupit ready made?

Nutno podotknout, že vlastně vůbec nemusíte firmu zakládat. Velmi populární jsou také tzv. ready made společnosti, které si můžete koupit jako již hotové. Jde o rychlý proces, pouze se změní majitel a sídlo firmy, podnikat lze začít třeba ještě ten samý den. Jak dlouho trvá založení klasické s.r.o.? Pod vedením odborníků několik dnů, vlastními silami možná i týdny.

Co vás vlastně při zakládání s.r.o. čeká?

Chystáte-li se založit s.r.o., čekají vás čtyři základní kroky:

  1. Sepíšete společenskou smlouvu.
  2. Založíte firemní účet v bance.
  3. Ohlásíte živnost.
  4. Necháte firmu zapsat do obchodního rejstříku.

Tak jednoduché to ale není. Ještě před započetím tohoto procesu byste měli dát dohromady podpisové vzory a čestná prohlášení budoucích jednatelů. Rozhodněte se také, zda vám přijde vhodná pro sídlo firmy Praha, nebo budete sídlit jinde.

Založení s.r.o. odborníky není drahé

Tohle všechno je spojeno s nekonečným běháním po úřadech a jednáním s úředníky. Když si vyčíslíte, kolik času by vás tohle všechno stálo, přijdete na to, že je vlastně výhodnější zaplatit odborníky. Založení s.r.o. lze pořídit již zhruba od devíti tisíc korun. Podnikat pod novou firmou budete moct do pěti pracovních dnů.

Odpověď na otázku z nadpisu je tedy nasnadě… Založit s.r.o. vlastními silami se spíše nevyplácí, pokud nemáte potřebné znalosti a nevíte, jak si počínat.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce