Startujete malé podnikání? Víme, jak profinancovat začátek

Ačkoliv ne všechny podnikatelské záměry vyžadují startovací kapitál v řádu statisíců, něco do začátku potřebuje každý začínající podnikatel. Jak se dá rychle získat takový menší kapitál? Případně, jak mít pokrytá záda v situacích, když vám ještě ze začátku přechodně nevychází cashflow? 

Vhodným prostředkem jak rychle a bezpečně vyřešit obě situace z úvodu článku může být Kreditní karta pro začínající podnikatele se 45denním bezúročným obdobím. Poskytuje ji Komerční banka a v tomto článku se společně podíváme na to, jak funguje.

Pro koho je karta určená

Jak už název napovídá, Kreditní karta pro začínající podnikatele patří do balíčku, který Komerční banka připravila pro OSVČ a firmy na začátku jejich podnikatelské dráhy. V praxi to znamená podnikatelské subjekty na území České republiky, které nepodnikají déle než 2 roky. Z toho plyne první velká výhoda, banka nevyžaduje pro zřízení karty účetní výkazy za první rok podnikání.

Jak Kreditní karta pro začínající podnikatele funguje

Karta je navázána na bezúčelový úvěr bez zajištění. To znamená, že s ní můžete platit výdaje až do výše stanoveného maximálního limitu, kde ale může hrát roli obor vašeho podnikání. A jaké ty limity jsou?

  • Limit až 50 000 Kč může okamžitě získat začínající podnikatel bez doložení výkazů,
  • až 100 000 Kč může bez doložení výkazů získat začínající zemědělec, lékárník, advokát, notář, auditor, daňový poradce, účetní, architekt, autorizovaný inženýr a technik, veterinář, ambulantní lékař nebo zubař,
  • až 500 000 Kč bez doložení výkazů může získat začínající podnikatel, pokud má u Komerční banky alespoň 6 měsíců běžný účet.

U Kreditní karty pro začínající podnikatele funguje 45denní bezúročné období. Pokud během tohoto období peníze vrátíte, neplatíte ze zapůjčené částky úroky. Kreditka tak může sloužit jako krátkodobá finanční rezerva, když potřebujete udělat nějaký větší nákup materiálu či vybavení a čekáte na zaplacení vystavených faktur. Stejně tak se s její pomocí dají řešit třeba akutní opravy. Pokud se vám peníze nepodaří během bezúročného období na účet spojený s kartou vrátit, začne banka počítat předem dohodnutý úrok.

Využití načerpaných peněz banka nezkoumá. Je ale dobré si připomenout obecné pravidlo, že byste měli držet odděleně své osobní a firemní peníze. Proto doporučujeme využívat firemní kreditku na úhradu výdajů spojených s podnikáním. Ušetříte tak Finančnímu úřadu práci a sobě nervy při případné kontrole.

Jaké jsou další výhody Kreditní karty pro začínající podnikatele?

Kromě výše uvedených výhod nejspíš oceníte cashback, který je na této kreditce aktivní. Díky němu vám banka vrátí 1% ze všech plateb, které kartou provedete.

Zároveň pokud jste ve firmě dva společníci, můžete mít každý svoji kartu. Budete tak mít oddělené platby jednotlivých společníků a tím i lepší přehled. A pokud byste si potřebovali vybrat peníze v zahraničí, máte k dispozici 1 výběr hotovosti zdarma.

Co stojí provoz karty?

Za vedení karty zaplatíte měsíčně 59 Kč. Pokud ale provedete v průběhu měsíce platby za více než 5 000 Kč, máte v daném měsíci vedení karty zdarma. Platby kartou nejsou zpoplatněny.

To, co naopak zpoplatněno je, jsou bezhotovostní převody, kdy posíláte peníze z úvěrového účtu ke kreditní kartě na jiný účet a výběry hotovosti. V těchto případech zpravidla zaplatíte 1 % z dané částky. Kompletní ceník pak najdete na stránkách Komerční banky.

Z výše uvedeného vyplývá, že se kartu vyplatí využívat zejména pro nákupy, za které zaplatíte přímo kartou online, nebo na platebním terminálu.

Jak můžete Kreditní kartu pro začínající podnikatele získat?

Zřízení je snadné. Budete potřebovat dva doklady totožnosti a doklad o provozování podnikání (živnostenský list, nebo výpis z obchodního rejstříku). S těmito doklady zajděte na pobočku Komerční banky, kde vám rádi poradí.

Za iPodnikatel.cz je Kreditní karta pro začínající podnikatele zajímavým nástrojem, který může v začátcích podnikání překlenout fázi usazování cashflow. Zároveň může sloužit jako pojistka, jak rychle řešit nenadálé situace. Její využití má ale svá pravidla. Je proto potřeba s ní pracovat uvážlivě a mít na paměti, že se v podstatě jedná o úvěr, který budete muset splatit.   

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce