Kde vzít peníze na rozjezd podnikání? Máme pro vás tip!

S čerstvě narozeným podnikatelským nápadem se často dostavuje otázka „Nápad dobrý, ale kde vzít peníze na start?“ Odpověď není vždy jednoduchá, ale cesty jsou. Klasickými zdroji pro začínající podnikatele bývají 3F: family (rodina), friends (přátelé) a tzv. fools (ve smyslu první odvážlivci, kteří nový produkt či službu zainvestují). O těchto variantách a jejich specifikách jsme před časem napsali článek pro blog grantového programu Nastartujte se. V tomto článku bychom se chtěli blíže podívat na jinou možnost získání startovacího kapitálu, a to Profi úvěr Start, který nabízí Komerční banka.  

Není tomu tak dávno, kdy měl začínající podnikatel bez historie, natož pak bez možnosti jakýchkoliv záruk, v bankách dveře víceméně zavřené. Toto se však naštěstí změnilo a dnes existují finanční produkty, které jsou naopak začínajícím podnikatelům ušity přímo na míru. Jedním z nich je zmíněný Profi úvěr Start.

Shrnuto v kostce, začínající podnikatel díky němu může načerpat základní kapitál od 100 000 až po milion Korun. Peníze z úvěru je možné použít na nákup materiálu, techniky, vybavení kanceláře, pronájem prostor a další náklady s podnikáním spojené. Co se týče splatnosti úvěru, lze jej splácet až 5 let. Můžete tak ve svém finančním plánu lépe kalkulovat s jasně danými splátkami.

PTÁTE SE, PROČ BY VÁS MĚL PROFI ÚVĚR START ZAJÍMAT?

Prvním důvodem je fakt, že o tento typ úvěru může zažádat každý začínající podnikatel, a to bez nutnosti dokládat účetní závěrku. Pokud už účetní závěrku máte, o to lépe.

Druhým důvodem je pak to, že nemusíte mít za úvěr ručitele. Za tyto úvěry totiž dává záruky Evropský Investiční fond. Díky tomu můžete získat kapitál hned na začátku vašeho podnikání bez nutnosti ručení jiným majetkem či osobou.

V neposlední řadě je potřeba také zmínit fakt, že vaším případným obchodním partnerem bude bankovní dům, který přeci jen nabízí mnohem větší jistotu a férovější podmínky, než poskytovatelé různých pokoutných půjček. Stejně tak banka nebude vyžadovat podíl na vašem podnikání.

KDO MŮŽE ŽÁDAT?

Jak již bylo řečeno, Profi úvěr Start je určený pro začínající podnikatele. To znamená OSVČ či společnosti, kteří začali podnikat během posledních dvou let. Na oboru podnikání při tom nezáleží.

CO BUDETE POTŘEBOVAT?

Celý proces je poměrně jednoduchý. Nejprve budete muset vyplnit dotazník, který má cca 7 stran. Je ke stažení na stránkách Komerční banky, podle vaší formy podnikání (pro OSVČ či pro společnost). Do něj vypíšete vaše údaje, popíšete svůj podnikatelský záměr a základní finanční čísla. Pokud máte zpracovaný podnikatelský plán, nenarazíte v dotazníku na nic, co by vás nějak překvapilo. Pozor ale, uváděná čísla musí být reálná a podložená.

Následně si domluvíte schůzku s bankovním poradcem. Na schůzce představíte svůj podnikatelský záměr. Banka následně vaši žádost posoudí a vyhodnotí. Pokud bude její stanovisko kladné, peníze můžete mít do dvou týdnů na účtu. V případě, že stanovisko banky bude záporné, minimálně získáte ke svému záměru zpětnou vazbu, se kterou budete moci dále pracovat.

CO KDYŽ PODNIKÁTE DÉLE NEŽ DVA ROKY?

Pro podnikatele, kteří už mají nějaký ten podnikatelský pátek za sebou, slouží jiné nabídky, např. Profi úvěr pro podnikatele. Na něj se ale podíváme v jiném článku.

Jako každý úvěr, i tento vás bude stát něco na úrocích. Stejně tak jej budete muset v dohodnuté době splatit. Na posouzení rizik a případný plán B by proto měl myslet finanční plán. Za redakci iPodnikatele je ale Profi úvěr Start možnost, která stojí minimálně za prozkoumání. Může dát potřebnou finanční injekci vašemu rodícímu se byznysu a spoustu věcí urychlit.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce