rady a návody

10 nejdůležitějších kroků k mistrovství v umění networkingu

Všichni jsme slyšeli to staré pořekadlo: "Není to o tom, co víš, ale koho znáš." Když přijde na lámání chleba a pracovní úspěch - emaily, telefonní čísla a vztahy jsou tím nejdůležitějším aktivem, které máte. Právě z toho důvodu může být "networking" (propojování se s lidmi) tou nejcennější zručností, kterou můžete ve svém životě získat. Dokáže Vám pomoci nejen ve Vašem byznysu a kariéře, ale i ve Vašem osobním životě.

3 nejdůležitější rady, související s rozjezdem vlastního eshopu

Jsou to především mladí podnikatelé, kteří se chtějí vydat cestou online prodeje. Vždyť právě v této oblasti se rok od roku zvyšuje objem uskutečněných obchodů a tedy i obratů. A tak ukrojit si kousek pro sebe je určitě velkou výzvou. Na druhou stranu ne každému se to povede. A důvody? Málo zkušeností, špatně zvolené zboží, chybná cenová politika, nebo velká konkurence. Pojďme se společně podívat na 3 nejdůležitější rady, které s rozjezdem vlastního internetového eshopu souvisí.

Cizí jazyk se můžete učit i po internetu

Zdá se vám, že cizí jazyk neumíte tak, jak byste potřebovali, případně vůbec? Máte touhu po osvojení si cizího jazyku, zajímá vás angličtina, němčina, francouzština nebo španělština, ale nemůžete si dovolit pravidelné docházení do jazykové školy? Potom nemusíte věsit hlavu. V dnešní době se můžete některému ze světových jazyků naučit i online cestou. Konkrétně stačí sednout k počítači a navštívit web jazykylepe.cz.

Couchsufring: Cestování po gaučích

Jedná se o poměrně nový trend v cestování, který se postupně dostává do popředí zájmu cestovatelů. I v Česku.

Coworking jako podhoubí inspirace

Jste start-upista a potýkáte se s problémem, kde pracovat, aby to pro vás nebyla velká finanční zátěž a zároveň bylo pracovní prostředí vhodné pro schůzky se zákazníky a jednání s obchodními partnery?

Evidence obchodu přesně tak, jak jste si ji představovali

Ne, tohle nebude další „plochý“ článek o pochybných výhodách podnikového systému, z něhož budete nadšeni přesně do té doby, než s ním začnete pracovat. Dnes Vám řekneme o řešení, které používají firmy z celé západní Evropy, USA a dokonce i v některých asijských zemích. Jeho tvůrce přitom najdete v České republice. Světová kvalita za české ceny, to z ní dobře, že ano? Pokračujte tedy ve čtení, dobrých zpráv pro Vás máme mnohem více!

Hana Wolf: Zdravé sebevědomí je klíčem k úspěchu

Můžete mít dva lidi se stejným vzděláním i zkušenostmi, přesto v jejich chování může být dramatický rozdíl... To, co dělí úspěšné od neúspěšných, je zdravé sebevědomí. O něm ví hodně věcí koučka Hana Wolf.

Jak se šetří, když se sdílí

Zkuste si představit, jaké by to bylo mít napůl auto, napůl byt, dělit se o výplatu. Abyste to zjistili, nemusíte hledat kontakt na rozvodového právníka. Stačí se stát součástí sdílené ekonomiky. Fenomén vhodný nejen pro osobní, ale i pro start-upové a byznys účely.

Když potřebujete rychle prodat nebo pronajmout byt

Prodej i pronájem bytu může být velmi komplikovaná záležitost, která může spolknout velkou dávku drahocenného času. Je to ale současně věc, kterou je třeba zařídit perfektně, protože i sebemenší chyba může mít i fatální následky. Uvažujete o prodeji nebo pronájmu, chcete vše zařídit rychle  a bez komplikací, abyste se mohli věnovat svému podnikání? Poradíme, jak toho můžete docílit opravdu snadno.

Kontrolujte své obchodní partnery, jestli jsou spolehlivými plátci DPH

Slušných plátců daně z přidané hodnoty je zatím většina. Alespoň to tak vypadá po zhruba půlročním fungování takzvaného „institutu nespolehlivého plátce DPH“. Zatím jich bylo odhaleno kolem jen dvaceti. To ale neznamená, abyste měli kontrolu svých obchodních partnerů zanedbávat.

Krásný úsměv je vstupenkou k úspěchu

Studie zabývající se takzvaným „haló efektem“ potvrzují, že 55% celkového prvního dojmu tvoří vzhled. Až poté přichází na řadu hlas a samotný obsah sdělení. Náš vzhled a úsměv je tedy neopomenutelnou složkou každé sociální interakce, včetně osobních schůzek s obchodními partnery.  Klíčovou roli hraje prvních sedm vteřin. Právě tento krátký okamžik může rozhodnout o našem úspěchu či neúspěchu. Krásný, přirozený úsměv nám může pomoci nejen navenek, ale i vnitřně. Pokud se za zuby nestydíme, chováme se sebevědoměji. Úsměv je naší největší zbraní. V dnešní době není důvod mít chrup žlutý a křivý, když existuje celá řada metod, jak genetické predispozice i zanedbanou péči napravit. Zde vám představíme ty nejmodernější z nich. 

Life hacking: Kult sebeoptimalizace

Co Čech, to muzikant. Rčení, které už nám nikdo neodpáře, i když všichni víme, jak vysoce nadnesené je. Co naplat, češi jsou především národem kutilů, což se po dlouhá léta snažil  na televizních obrazovkách dokazovat Přemek Podlaha. Nutno přiznat, že úspěšně. Důkazů, nad kterými zůstával rozum stát i velkým „hračičkům“ tam bylo na usvědčení z kutilství dostatek.

Najděte perspektivní obchodní partnery v databázi Albertina

V databázi Albertina najdete záznamy o více jak 2 700 000 společnostech registrovaných v České republice a všech obchodních firmách registrovaných na Slovensku. Co je ale důležitější, najdete zde kontakty na společnosti, u kterých dává obchodní spolupráce velký potenciál do budoucna. Sbohem tedy můžete dát obchodování s firmami na pokraji platební neschopnosti, nespolehlivými plátci DPH, či firmami u kterých není obchodní spolupráce dostatečně rentabilní.

Nechte účetní a daňové záležitosti na profesionálech a ušetřete si starosti

Sestavení účetní závěrky je důležitou, ale také poměrně náročnou záležitostí vyžadující profesionální znalosti. Ať vaše firma patří mezi ty menší, nebo jste velkou společností, využijte raději služeb účetní firmy, pro kterou je tato činnost denním chlebem. Díky tomu minimalizujete rizika chyb a omylů, které by mohly být velkým problémem. Společnost SP Audit s.r.o. zabývající se auditorskou činností, daňovým a účetním poradenstvím již od roku 1999 vám v tomto bude skvělým partnerem.

Neutrácejte zbytečně za auta, poradíme, jak na to

Každý správný podnikatel by měl sobě i svým zaměstnancům, kteří jezdí na pracovní cesty, zajistit kvalitní vozidlo. Jde totiž o určitou formu reprezentace firmy. Za vozový park ale mnozí podnikatelé utrácejí zbytečně moc peněz. My vám poradíme, jak na to, aby vás financování automobilů vyšlo levně, a přitom jste měli neustále k dispozici kvalitní vozidla, s nimiž si u klientů či obchodních partnerů neuděláte ostudu.

Odborník radí na téma: Pojištění pohledávek

Snad každý podnikatel se během své podnikatelské kariéry setkal s nedobytnou pohledávkou. Vymáhání těchto pohledávak svými vlastními silami je pro podnikatele takřka nemožné, a proto vám přinášíme rozhovor s odborníkem v oblasti pojištění pohledávek, které vám řešení nastalé situace významně usnadní.
 

Otevíráte maloobchodní prodejnu?

Pokud patříte mezi ty podnikatele, kteří by si rádi otevřeli maloobchodní prodejnu, ale nevíte si rady, je tento článek určený vám. Otevření prodejny může být často více než stresující, ať už jde o byrokratické postupy, kterými si musíte před otevřením projít, nebo po finální zařizování. Kolika kroky si vlastně musíte projít, než se dočkáte vysněného cíle?

Pronájem nemovitostí v Praze s nulovými starostmi

Dosáhnout jej můžete v případě, že správu Vaší nemovitosti svěříte do rukou profesionálům, kteří jsou od Vás v tuto chvíli vzdáleni pouze na 1 klik. Získat můžete samozřejmě více, než je „pouhé“ zajišťováni obsazenosti Vaší nemovitosti. O jaké služby přesně se jedná, to Vám řekneme na následujících řádcích…

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.