ukončení podnikání

Jak ukončit provozování živnosti

Chcete-li zcela ukončit živnostenské podnikání, je třeba dostát zákonným povinnostem. V následujícím článku se dozvíte podrobný návod, jak při ukončení provozování živnosti postupovat.

Jak v podnikání (ne)zkrachovat

Uspět v podnikání není nic jednoduchého. Sebelepší strategie nemusí přinést ovoce, sebelepší podnikatelský záměr může zkrachovat. Jistotu úspěchu nemůže mít nikdo. Stačí souběh několika nepříznivých událostí a úspěšně se rozvíjející firma se může doslova „položit“. I ukončení podnikání ale má svá pravidla.

 

Konkurs

Konkurs je jedním z možných způsobů řešení úpadku společnosti. Jeho podstatu vám přiblížíme na následujících řádcích.

 

Nedaří se vám?

Likvidace podniku
Začít dnes podnikat není až tak těžké. Můžeme tak učinit několika způsoby, buď prostřednictvím živnosti, založením některé z obchodních společností, dokonce úřady práce dnes poskytují i finanční prostředky do samostatně výdělečné činnosti. Jenže před zahájením podnikání je velmi těžké posoudit, zda bude naše podnikání v budoucnu úspěšné. Životní cyklus každého podniku představuje plynulý průběh fází působení činnosti podniku na trhu. Tyto fáze představují období odkdy podnik vznikne až po úpadek a likvidaci podniku. Její příčinou někdy může být i neúspěšné vymáhání pohledávek, a podnik se najednou stává neudržitelným.

Postup pro přerušení a obnovení živnosti

Přerušit provozování živnosti je jednoduché, ale přesto si vyžaduje, abyste jej udělali správně. To samé platí taktéž o obnovení živnosti. Ukážeme vám, jak na to.

 

Reorganizace

Dalším z možných řešení úpadku společnosti je reorganizace. Jakým způsobem může být vedena reogranizace podniku v úpadku se dozvíte, pokud budete číst dále.

 

Úmrtí podnikatele nemusí nutně znamenat konec podnikání

Lidský život je pomíjivý, nikdo z nás nežije věčně. Přežít nás ale mohou výsledky našeho úsilí – od postaveného domu až po prosperující firmu. Že se smrtí podnikatele nemusí nutně zemřít i jeho podnikání dokazují dnes stále úspěšné firmy a značky, jež přežily své zakladatele o několik generací a stále patří k významným hráčům ve svém oboru – Baťa, Ford, Škoda, Jeep, Coca-Cola. Mnoho firem či živností ale stojí a padá s osobou svého zakladatele. A s jeho smrtí přichází i jejich konec. Co dělat, pokud chcete pokračovat v podnikání po úmrtí podnikatele, se dozvíte, když budete číst dál.

Úpadek aneb co vás čeká při insolvenčním řízení

Více co dělat pro případ, že nebudete v podnikání schopni plnit své závazky? Tato situace se označuje jako úpadek (insolvence). V následujícím článku naleznete zásadní informace o insolvenčním řízení.

 

Vydržet u podnikání i po prvních nezdarech má smysl – alternativy k založení podniku

Začátek podnikání nemusí být nutně spojen jen se založením zbrusu nového podniku – existují i jiné způsoby, jak se stát podnikatelem. Vedou k nim mnohdy mnohem klikatější cesty, zato jsou ale takové podniky mnohem stabilnější než jejich „zrovna narození“ kolegové na trhu. V tomto článku vám představíme příklady podnikání, které ve vyznačuje tím, že hledá své obchodní příležitosti „mimo vyšlapané cesty“ a kdy lidé stojící za těmito podniky se  vyznamenali tím, že převzetím nebo svou houževnatou snahou po úpadku „vdechli nový život“ do již existujícího podniku a vybudovali nový.

Zánik obchodní společnosti – postup pro ukončení činnosti společnosti

Každý podnikatel se v průběhu svých podnikatelských aktivit může dostat do situace, kdy je pro něj výhodnější ukončení podnikání prostřednictvím zrušení obchodní společnosti. Přinášíme vám pro  tyto případy postup pro zrušení a zánik obchodní společnosti.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.