rady pro podnikatele

Fotky nelegálně stažené z internetu vás mohou stát desetitisíce

Vše na internetu má svého majitele. Fotka, obrázek, text. A pokud si je bez svolení „půjčujete“ z cizích stránek, dopouštíte se nezákonného jednání, které vás může přijít pěkně draho. Zásah do autorských práv je totiž trestným činem.

 

IČO a vyhledávání podle IČO

IČO, nebo také IČ, je identifikační číslo osoby, které se používá pro identifikaci firem a živnostníků. Vyhledejte si u nás konkrétní firmu nebo podnikatele podle IČO.

Internetové platební systémy umožňují bezpečnou platbu přes internet

Internetové platební systémy umožňují provádět platební transakce přes internet. Pomocí těchto virtuálních plateb můžete nejen platit, ale také platby přijímat. Je to levný, rychlý a spolehlivý způsob pro vnitrostátní i mezinárodní platební styk. Tento způsob platby můžete využít i pro svůj internetový obchod.
 

Jak nejlépe prověřit obchodního partnera

Děláte vše proto, abyste v podnikání uspěli? Vážíte každý svůj krok? I v případě, že jste odpověděli „ano“, můžete se velmi snadno dostat do problémů, a to tak, že navážete obchodní vztah s nespolehlivým partnerem. Jediným způsobem, jak se vyhnout riziku, je důkladné prověřování všech obchodních partnerů.

Jak platit kartou přes internet

Nákupy přes internet jsou u nás stále častější a s tím souvisí i rozvoj plateb kartami přes internet. Ve srovnání se zahraničím stále silně pokulháváme, ale čím více se bude rozvíjet prodej přes internet, tím častěji se s touto možností placení za zboží či služby budeme setkávat.

Jak prodat podnik – příprava na prodej podniku

Odprodej části nebo celého podniku může být v krajních případech jediný způsob, jak zajistit jeho další fungování. Majitelé podniků na prodej často podceňují přípravu na tento krok a tak přicházejí o značnou část možné kupní ceny. Připravili jsem pro vás proto několik rad, kterými byste se měli při prodeji části nebo celku vašeho podniku řídit.

Jak se bránit nevyžádaným e-mailům (spamu)

Výhody, které rozvoj internetu a mobilních technologií doprovází, jsou pro vaše podnikání bezesporu velké. Přinášejí však i stinné stránky a jednou z nich je právě spam. Jak byste se měli nevyžádaným obchodním sdělením bránit a jak postupovat v případě, že vám nevyžádaná pošta dojde, si přečtete v následujícím článku.

Jak si udržet čistý a přehledný pracovní prostor v kanceláři

V dnešní době pracujeme téměř všichni u pracovního stolu. Ale mnozí z nás mají problémy s jeho správnou organizací, někteří na něm dokonce kupí zbytečnosti. Teď na jaře je ideální doba se zbavit nepořádku a všem potřebným věcem najít takové místo, abyste nic nemuseli hledat. Přečtěte si naše tipy, ušetří vám spoustu času a bude se vám lépe pracovat.

Jak správně a účelně zabezpečit firmu a ochránit její majetek?

Stojíte před otázkou, zda se rozhodnout pro nějakou formu ostrahy či ochrany majetku ve vaší firmě? Nebo zda některé bezpečnostní prvky neposílit? Přečtěte si tento článek, který vám může být užitečný v rozhodování.

Jak ušetřit za pohonné hmoty

Snižování nákladů na provoz firmy je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se vyrovnat s nejistou dobou. Pokud provozujete služební automobily, můžete dosáhnout překvapivých úspor využitím GPS sledování vozidel, které umí zabránit černým jízdám, krádežím PHM i neefektivní jízdě.

Jako na zavolanou

Jiří KučeraNedávno jsem se zúčastnil zajímavého školení „Jak zbohatnout na svých investicích v nadcházející krizi."

Přednášeli tzv. poradci Bohatého táty-Roberta Kiyosakiho. Přišlo jako na zavolanou, příležitost k účasti se objevila několik dní poté, co jsem zveřejnil na tomto blogu příspěvek „Kde je pravda“. 

Kancelářské potřeby ve 21. století: kvalita i kvantita

Chod firmy je založen na mnoha více či méně důležitých jednotlivostech. Svou významnou roli tak často hrají i kancelářské potřeby, bez nichž se ani v 21. století žádný podnikatel neobejde.

Káva a kvalitní voda pro firmy aneb jak maličkosti dokáží pozvednout firemní kulturu

Každý dobrý podnikatel ví, že pro správný chod své firmy jsou důležití spokojení zaměstnanci. Čím lépe se v práci cítí, tím roste jejich loajálnost a také výkonnost. A to se odrazí na úrovni celé společnosti. Tuto spokojenost přitom podpoří i zdánlivé maličkosti jako přísun kvalitní pitné vody nebo skvělá káva volně k dispozici podle chuti.

Káva: základ úspěchu?

Lepšíkafe.cz
Málokdo nezačíná svůj pracovní den šálkem kávy. Dobrá káva pohladí smysly, pomůže se soustředěním a zvedne náladu. Smlouvy se nad kávou uzavírají skoro samy, ale nekvalitní patok s nakyslou chutí dobrý dojem určitě na klienty ani partnery neudělá. Dopřejte sobě i svým klientům LepšíKafe!
 

Kde je pravda

Jiří KučeraMám plné zuby knížek s návody "Jak zbohatnout" nebo "Jak být úspěšný v podnikání"!

V poslední době jsem již trochu otrávený stále novými a novými knížkami na téma "Jak zbohatnout", " Jak dělat to nebo ono", "Jak se stát úspěšným" apod. Každý tam dává chytré rady, ve skutečnosti se v reálném životě poměrně obtížně dodržují, navíc jsou často nepřenositelné na jinou osobnost nebo do jiného prostředí. Nakonec člověk zjistí, že všechny ty rady jsou především hodně dobrý byznys pro ty, kdo je píší.

Komu svěřit pojištění vaší firmy

Výběr vhodné pojišťovny je pro každého podnikatele s plánem nechat se pojistit proti případným rizikům zásadním rozhodnutím. Česká asociace pojišťoven má aktuálně 30 členů – pojišťoven, které obsadily svými produkty téměř 100 % pojišťovacího trhu v ČR. Asi polovina z nich patří mezi tzv. univerzální, což znamená, že se věnují prodeji jak produktů životního, tak i neživotního pojištění. Ostatní se pak specializují pouze na vybranou skupinu pojistných produktů. Jak si mezi nimi vybrat tu správnou? Poradíme.

Kupujete počítač z druhé ruky? Nenaleťte podvodníkům

Počítače a notebooky rychle ztrácejí svou původní hodnotu. Pokud sháníte nový notebook, můžete výrazně ušetřit nákupem zánovního zařízení z druhé ruky. Takový nákup ale nemusí být jednoduchý. Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás připravili několik tipů, jak bez problémů a zbytečného rizika koupit použitý počítač.

Nekvalitní baterie mohou poškodit váš přístroj aneb Proč se nákup levných baterií nevyplatí

Nákup baterie do notebooku, mobilního telefonu či fotoaparátu může nepříjemně zatížit rozpočet. Nabízí se tak možnost koupit neznačkové baterie, které mohou být i o polovinu levnější než originální. Radost z uspořených peněz však může rychle vystřídat zklamání z nízké kvality či dokonce zničeného přístroje. Mezi neoriginálními bateriemi jsou velké rozdíly. Jak si mezi nimi dobře vybrat, vám poradíme v následujícím článku

Nepořádek v hlavě? Myšlenkové mapy na vás!

Máte zadání: přichystat prezentaci / vymyslet nový projekt / napsat text. Vaše kreativita: na nule. To zní jako velký průšvih, za který budete shora odměněni přinejmenším oprávněnou kritikou. Má to ale řešení. Zkuste si nakreslit myšlenkovou mapu – pomůže vám nalézt kreativní myšlení, které jste měli za dávno pohřbené.

Nepřicházejte zbytečně o vaše peníze

Kolik zaměstnanců přichází denně do kontaktu s vašimi firemními penězi? Kde je skladujete? Jak je převážíte? A co další cennosti? Bezpečnost vašich peněz je otázkou souhry spousty detailů, které se na ní můžou podepsat. Jak nenechat nic náhodě se můžete dozvědět od odborníka. Do Česka se dostává obor prevence viktimnosti.

 

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.