Jak vybírat studijní obor? Upřednostněte ty, které mají perspektivu reálného uplatnění

Mnoho mladých lidí po ukončení střední školy začne studovat obor, který je baví, případně předpokládají, že se jim ho podaří dokončit bez práce. A tak se fastfoody plní absolventy, kteří sice mají titul, avšak v praktickém životě se s ním uplatní jen stěží. Obory praktické přitom rozhodně nemusí být nezajímavé či nezvládnutelné! Co byste řekli třeba cestovnímu ruchu?

Nejen univerzitou živ je člověk

Že státní univerzita ve vašem městě takové perspektivní obory nenabízí? Rozhodně neuděláte chybu, když se poohlédnete v soukromém sektoru. Mnoho neuniverzitních vysokých škol se pyšní stejně vysokou kvalitou výuky, a navíc uplatňují moderní metody a strategie. A leckdy již mají svou historii, dlážděnou úspěchy. Přesně taková je Vysoká škola obchodní Praha, která poskytuje vzdělání v oblasti cestovního ruchu a letecké dopravě. Za 18 let své existence se propracovala na přední místo mezi českými vysokými školami, a to především proto, že opravdu plní, co slíbí: připraví své studenty na získání zaměstnání, které je bude naplňovat, v jejich oboru.

Jedinečné obory jsou aktraktivní i praktické

Právě na této VŠO vznikly zajímavé unikátní obory: management cestovního ruchu a služby a management v letecké dopravě. Co vše si můžete pod těmito zastřešujícími termíny představit? Jedná se nejen o ekonomiku cestovního ruchu a podniku, finančnictví, management a marketing, ale také o vybavenost světovými jazyky, znalosti informačních technologií, techniky služeb cestovního ruchu či psychologii a sociologii. Zaměřit se můžete konkrétně například na průvodcovskou činnost, nebo se věnovat managementu leteckých služeb a podniků či zabezpečení letového provozu.

Získejte praxi už na škole

Vysoká škola cestovního ruchu si zakládá na propojení studia s praxí, kterou studenti získávají díky těsné spolupráce s předními odbornými subjekty v oboru. Řadí se k nim jména jako Czech Tourism, Český Aeroholding, Národní památkový ústav, Letiště Václava Havla Praha, Ministerstvo dopravy nebo Řízení letového provozu ČR. Znalost cizích jazyků včetně unikátní terminologie z oblasti cestovního ruchu studentům dále umožní navázat spolupráci se zahraničními univerzitami, s nimiž je škola ve spojení - od Číny a Japonska přes celou Evropu až po Jihoafrickou republiku. Zní vám to báječně? Více vám poví webstránky a Facebook vysoké školy obchodní.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Elen_1203 Syn si chce podat přihlášku na cestovní ruch. To mi přijde jako dobrá volba. Podívá se po světě a ještě to bude mít zaplacené a práce stevarda mi také nepřijde nějak náročná. Abych zvýšila jeho šance na přijetí, tak jsem mu zaplatila cvičné testy na https://www.to-das.cz/ , tak snad se na školu dostane.
20.12.2019 07:28 | Odpovědět
Latrice Hello There. I found your blog using msn. This is a very smartly
written article. I'll make sure to bookmark it and return to read extra of your helpful information. Thanks for the
post. I'll definitely comeback.

My blog; cialis: http://cialisan.com
21.10.2019 03:21 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.