Sample author name

Sample author description
0 PŘÍSPĚVKŮ
0 KOMENTÁŘE

Sample post title 0

Sample post no 0 excerpt.

Sample post title 1

Sample post no 1 excerpt.

Sample post title 2

Sample post no 2 excerpt.

Sample post title 3

Sample post no 3 excerpt.

Sample post title 4

Sample post no 4 excerpt.

Follow me

Latest Articles

Co vám řekne o vašem podniku rozvaha a výsledovka

Účetnictví neděláte zbůhdarma nebo jen pro finanční úřad. Účetnictví se zabývá majetkem podniku, dluhy, pohledávkami, aktivitou podniku a nakonec z toho odvozuje, zda podnik zbohatl nebo zchudl. Je to docela chytře vymyšlený evidenční systém a navíc jediný zdroj informací o firmě mimo vaši vlastní paměť.

Penále za prodlení v platbě zdravotního pojištění

Každý živnostník nebo podnikatel se během roku může dostat do situace, že nemůže řádně a včas odvést pravidelnou měsíční platbu zdravotního pojištění z důvodu, že jeho odběratelé mu nezaplatili. Jak postupovat při obdržení vyúčtování pojistného nebo platebního výměru od pojišťovny?

Při jednání se zahraničními partnery dbejte na jazyk

Je vám český trh malý, nebo myslíte, že se svým produktem lépe prorazíte v zahraničí? Mnohým firmám se to již povedlo a vy můžete být další. Působení za hranicemi je však vždy složitější. Nevíte totiž nic o tamních zvyklostech a také pravděpodobně neznáte zcela dobře jejich jazyk. I když mluvíte úředním jazykem země, kam se chystáte expandovat, nikdy nebudete znát všechny nuance tak dobře jako rodilý mluvčí. Snadno byste se tedy mohli dopustit faux pas.

Nutně si potřebuji pořídit nový počítač, avšak nemám na něj…

Tato situace se stala asi noční můrou všech podnikatelů, zvláště pak pokud se stane v období uzavírání účetnictví či odvádění daní. Počítač je nabitý informacemi a obsahuje cenné programy, bez nichž se skutečně neobejdete, avšak tento váš pomocník z nenadání vypověděl službu. Nikomu skutečně nepřejeme, aby se mu tento problém stal, ale v případě jeho uskutečnění by bylo dobré vědět, jak se zachovat a co dělat. Proto si dnes povíme pár tipů.