Kde se zastaví růst Bitcoinu, má smysl nakupovat?

Pokud nepatříte mezi investiční nadšence a svět obchodování Vás příliš nezajímá, stejně jste patrně zaznamenali množství novinek o kryptoměně Bitcoin. Hodnota této digitální měny překonala na začátku prosince 2020 své dosavadní maximum z konce roku 2017. Nyní s každým týdnem přepisuje rekordy novou historickou cenou.

Tato kryptoměnová horečka patrně přilákala mnoho nových zájemců, kteří se chtějí něco o této digitální měně dozvědět, nebo je vyloženě zajímá, jak začít obchodovat kryptoměnu Bitcoin. Jak to tedy s cenou Bitcoinu bude za pár týdnů, potažmo měsíců? Vyplatí se nyní zainvestovat do kryptoměny Bitcoin?

Cena Bitcoinu roste, kurz dolaru oslabuje

Tento článek pochopitelně není určen coby investiční doporučení, pouze slouží coby drobný pohled na současnou problematiku. Digitální měny se do centra pozornosti dostali především v roce 2017. Již tehdy se zdálo, že vývoj ceny Bitcoinu bude nezastavitelný. Cena začala na zhruba 1 tisíci, odkud se postupně vytáhla až na necelých 20 000 USD.

Zde však došlo k bodu zlomu. Bitcoin se během února 2018 výrazně propadl až k hranici 8 000 USD, a rozhodně nešlo o konečnou cifru. Absolutní chvost zažil na konci tohoto roku, kdy jeho hodnota činila jen lehce přes 3 000 USD. Tehdy málo kdo předvídal, že o 2 roky později bude jeho cena více než desetinásobná. Důvodů pro růst ceny Bitcoinu může být mnoho.

  • Větší množství peněz v oběhu
  • Oslabující kurz amerického dolaru
  • Protrhnutí hranice 20 000 USD
  • Příliv nových investorů s kapitálem
  • Zapojení Bitcoinu do investičních fondů

Mám si taky nakoupit Bitcoin nebo je to bublina?

Rozhodnutí, zda investovat do jakéhokoliv finančního instrumentu záleží pouze na Vás. V prvé řadě si však musíte uvědomit na čem záleží nárůst jeho hodnoty. Cena Bitcoinu je řízena čistě zákonem poptávky a nabídky.

Na stejném principu sice fungují i kupříkladu akcie, ovšem zde vidíte reálné výsledky daných společností. Pokud kupříkladu společnost Apple prodá spoustu svých výrobků, dá se očekávat, že její hodnota vzroste, neboť investoři budou ochotni přikoupit akcie prosperující společnosti. U Bitcoinu je to o něco složitější, protože každá dobrá zpráva pro svět kryptoměn nemusí být nutně doprovázena nárůstem na jejich ceně.

Možná by stálo za to si kryptoměny napřed vyzkoušet. Nakoupit si malé množství kupříkladu v trafice nebo v některém Bitcoinovém automatu. Nemusíte kupovat celý Bitcoin. V tuto chvíli by to snad ani nebylo technicky možné. Stačí i pouhá stovka. Vytvořte si svoji první kryptoměnovou peněženku a zkuste najít internetový obchod, u kterého by šlo zaplatit právě kryptoměnou Bitcoin.

Samotná investice skýtá celou řadu rizik. Přeci jen, pokud nyní nakoupíte Bitcoin za řekněme 34 000 USD, musíte věřit, že se najde spousta investorů, kteří budou ochotni si Bitcoin pořídit i za vyšší cenu. Nezapomeňte, že Bitcoin je aktuálně na své nejvyšší hodnotě. Naposledy čekal další 3 roky, než se mu ji podařilo protnout.

Zajímavá alternativa spočívá v pravidelném přikupování Bitcoinu. Místo jednorázového nákupu za kupříkladu 20 000 Kč si každý týden přikoupíte po jednom tisíci. Pokud by cena začala padat, můžete si v tu chvíli pořídit větší množství Bitcoinu za nižší cenu. Pokud Vás zaujmou některé další kryptoměny, napřed se ujistěte, zda se jedná o důvěryhodný projekt. Investujte zodpovědně.

Zdroj obrázku: Wit Olszewski / Shutterstock.com

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce