Když se rozhodnete založit s.r.o.

Základem úspěšného podnikání je mít firmu. Pracovat jen na živnostenský list se už tolik nevyplácí a hlavně – nepůsobí příliš důvěryhodně. Jestliže potřebujete posunout své podnikání o další krok dopředu, založte si s.r.o. Možnosti se nabízejí dvě – pomalá a drahá a rychlá a levná!

Zakládání společnosti jako boj o čas, peníze a nervy

První možností je, založit s.r.o. vlastní silou. Budete si sami muset vyřídit všechna nezbytná jednání, vyplnit potřebné formuláře atd.

Každé založení s.r.o. má stejný postup:

1. návštěva notáře a uzavření společenské smlouvy, ve které je uvedeno jméno společnosti, sídlo apod.,

2. je třeba složit základní kapitál – jeho výše již nemusí být 200 000 Kč, jak tomu bylo dříve (změna přišla s novým Občanským zákoníkem je platná od ledna 2014), stačí třeba i 1 Kč.

3. až po složení jistiny je možné firmu zapsat do obchodního rejstříku,

4. registrace firmy u finančního úřadu.

Všechny fáze založení společnosti jsou poměrně zdlouhavé. Je třeba se potýkat i s řadou dílčích úkonů a počítat s tím, že na úřadech musíte platit poplatky, které celkově mohou přesáhnout i částku 10 000 Kč. Založení s.r.o. se může stát i několikatýdenní záležitostí!

Koupit si hotovou? Z mnoha pohledů je to lepší volba!

Druhou možností je, koupit již hotovu společnost – tzv. ready made s.r.o.Tato varianta se stává stále více oblíbenější, což má hned několik opodstatnění. Ready made s.r.o. jsou společnosti, které byly založeny výhradně za účelem dalšího prodeje. Zájemce tedy kupuje již hotovou společnost se všemi povoleními od úřadů. Nemusí se tedy obtěžovat žádnou složitou administrací a podnikat pod společností může začít ihned po převodu na jeho jméno, což je otázkou dne. Nákup již hotové společnosti je výhodný i z hlediska finančního. Novou firmu je možné koupit již za 17.900 Kč. Variantou je, koupit si ready made společnost na míru. Ke společnosti si navíc můžete snadno pronajmout i virtuální sídlo či kancelář a ušetřit na jejím provozu. Na českém trhu nabízí firmy na prodej například Simply Office s.r.o.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce