Začínáte s pásovou pilou? Přinášíme několik rad pro začátečníky

Pořídili jste si pásovou pilu? Výborně, pak máte v rukou výkonný a silný nástroj, který může být výborným pomocníkem s řezáním dřeva. Ovšem nese s sebou i jistá rizika, proto byste se před jejím používáním nejprve měli seznámit s bezpečnostními postupy a samozřejmě také tím, jak ji správně používat. S těmito tipy můžete dosáhnout nejlepších výsledků a nezranit se.

Bezpečnost

Klíčový bod, který není náhodou na prvním místě. Seznamte se s bezpečnostními funkcemi (například ochrana proti zpětnému rázu, brzda řetězu, bezpečnostní spínač, …) a postupy při užívání. Pracujte v prostoru, který je dobře osvětlený a bez překážek. Obzvláště důležité je nosit ochranné pomůcky. Tedy minimálně brýle a rukavice by měl mít každý!

Nastavte pilový řetěz

Vždy se před použitím přesvědčte, že u vaši pásové pily je řetěz správně napnutý. Pokud by byl uvolněný nebo napnutý příliš, bude mít špatný vliv na výkon a přesnost.

Naučte se správnou techniku řezání

Technika je základ, a to platí nejen v tomto případě. Držte pilu pevně oběma rukama na rukojetích. Začněte řezat pomalu a postupně zvyšujte sílu. Nedovolte, aby pilový řetěz zastavil nebo se zasekl.

Dbejte na údržbu a čistěte stroj

Pravidelná údržba je důležitá pro optimální výkon a životnost pásové pily. Po každém použití pilu důkladně vyčistěte od nečistot a zbytků, které pravděpodobně vznikly při řezání. Nesmírně důležité je také pravidelně kontrolovat a případně upravovat napnutí řetězu.

Trénujte a získávejte zkušenosti

Žádný učený z nebe nespadl, a to samozřejmě platí i pro práci s pilou. Pracujte s ní a získávejte tak nové zkušenosti a dovednosti. Začínejte jednoduchými úkoly a časem se můžete pustit do složitějších řezů.

Zdroj foto: Robert Kneschke / Shutterstock.com

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce