S outsourcingem IT k vyšší výkonnosti vaší firmy

Vzít si správu a provoz celé infrastruktury IT pod svá křídla, nebo využít outsourcingu IT? Jde o dilema s mnoha proměnnými, ve finále ale jde o výběr mezi nadstandardní péči o firemní informační technologie a hraní si na vlastním rybníčku.

Proč je výhodnější externí správa sítě než vlastní zaměstnanec?

Pokud ve své firmě zaměstnáte na správu informačních technologií vlastního člověka, máte ho pod kontrolou a víte, co od něj očekávat. On je navíc obeznámený s tím, jak to ve firmě chodí, co a jak se používá. Možná si myslíte, že si díky tomu lépe poradí s výzvami a problémy, které IT na denní bázi přináší. Externí správa sítě má však spoustu jiných výhod.

Outsourcing IT služeb není drahý, vyplatí se vám

V první řadě jde o větší odbornost. Vlastní zaměstnanec či zaměstnanci nikdy nemohou dosáhnout takové specializace, jako mají jednotliví členové mnohem početnějšího týmu externí společnosti. Druhý velmi důležitý důvod představuje úspora nákladů. Té dosáhnete jednak uvolněním interních zdrojů, a především pak vyšší efektivností IT, které je navázané na další firemní procesy. S lépe fungujícími informačními technologiemi se stane celá firma výkonnější.

Outsourcing IT vám přinese koncepční řešení, které nebude pouze záplatovat vzniklé problémy, ale bude směřovat k vybudování efektivní informační strategie.

Od instalace operačních systémů až po ochranu dat

Mezi konkrétní úkoly, které vám outsourcing IT služeb pomůže řešit, se řadí správa počítačů a celé firemní sítě, od instalace, přes údržbu až po řešení náhlých problémů a bezpečnost. Vaše citlivá data budou chráněná a pravidelně zálohovaná, veškerý software se dočká pravidelných aktualizací. Spolehnout se můžete také na nonstop uživatelskou podporu, kdykoliv vám něco přestane fungovat nebo se vyskytne jiná potíž, můžete se ozvat a očekávat okamžitou reakci.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce