Víme, podle čeho vybírat průmyslové regály

Potřebujete lépe uspořádat sklad, ale nevíte, jak správně vybrat regály? V takovém případě se vám bude hodit následující článek, kde se dozvíte základní pravidla a doporučení pro výběr nejlepších možných regálů, s jejichž pomocí dokážete naplno využít možnosti vašich skladovacích prostor.

Vhodný typ regálů

Mezi průmyslovými regály existuje několik různých druhů a typů. Každý z nich je přitom vhodný pro skladování jiného zboží. Nejdříve si tak promyslete, jaké zboží bude potřeba skladovat a zda má skladovací prostor nějaká specifika. Běžně se totiž průmyslové regály rozlišují na policové, paletové nebo konzolové. Tovární výroba může vyžadovat i kombinaci uvedených druhů v potřebném množství a rozměrech.

Nosnost a velikost jednotlivých regálů

Cílem skladovacího prostoru je efektivní využití každého místa. Toho dosáhnete kombinací několika různých regálů. Při výběru konkrétního typu promyslete svůj výběr i z pohledu nosnosti a velikosti. Pro skladování větších předmětů mohou být potřeba širší a bytelnější regály.

Při zařizování skladu nezapomínejte také na přehledné označení jednotlivých regálů a polic, aby vyhledávání jednotlivých věcí nebylo příliš komplikované.

Nezapomínejte na bezpečnost

Mnohdy při výběru správného regálu firmy zapomínají na nutnost bezpečnosti. Právě bezpečnost je však základním parametrem pro vhodně zařízený sklad. Při volbě vybavení tak dávejte pozor i na splnění bezpečnostních pravidel. Manipulace s regály by měla být dostatečně bezpečná a jejich stabilita by měla být taková, aby náhodou nedošlo k nečekanému povalení či jiným problémům. Z velké části je však bezpečnost také otázkou správného používání a dodržování pravidel pro maximální zatížení jednotlivých polic na regálech. Pokud jsou tyto parametry porušovány, může dojít k úrazu.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce