Stěhování firmy je zapotřebí dobře připravit. Víte, jak na to?

Chystáte se přestěhovat vaši kancelář nebo celou firmu, ale nejste si jistí, na co všechno byste před stěhováním měli myslet? Nebojte, s profesionály se dá stěhování firmy zvládnout snadno a rychle, za předpokladu, že víte, jak se na stěhování firmy správně připravit.

Stěhování začněte řešit s předstihem

Aby stěhování, co nejméně narušilo chod vaší firmy, je vhodné jej naplánovat na dny pracovního klidu, tedy na víkendy nebo svátky. Ty patří obecně k těm nejvíce vytíženým, měli byste tak stěhovací firmu začít shánět s dostatečným předstihem. Zároveň pak platí, že termíny před koncem měsíce jsou nejvíce vytížené, a to nejen v oblasti stěhování firem, ale i stěhování soukromých osob. Nenechávejte tak výběr stěhovací firmy na poslední chvíli.

Co všechno necháte stěhovat firmu a co si přesunete sami?

Než budete poptávat stěhování firmy, je důležité si promyslet, co všechno mají stěhovat specialisté a co si přestěhujete svépomocí. Je poměrně časté, že nábytek a větší elektroniku stěhují firmy. Osobní věci zaměstnanců, ale i interní dokumenty si pak firmy mnohdy stěhují radši sami, protože po nastěhování věcí, co mají kde hledat a rychleji se zabydlí. Navíc jsou některé dokumenty důvěrné a stěhované společnosti je nechtějí dát z ruky.

Pokud si vše promyslíte předem, bude pro vás i stěhovací firmu jednodušší celé stěhování naplánovat. Stěhovací firma se vás totiž zeptá, kolik bude potřeba stěhovacích vozů, případně k vám pošle svého zástupce, aby celé stěhování naplánoval.

Zajistěte si dostatek obalových materiálů

Aby proběhlo vlastní stěhování skutečně hladce, je potřeba mít připravený dostatek obalových materiálů. Vhodné je mít k dispozici různé krycí i bublinkové fólie, které ochrání nábytek a další vybavení před poškozením při manipulaci. Chybět by však neměly ani pevné a prostorné krabice, které usnadní stěhování menších kousků. V případě, že nemáte tyto obalové materiály k dispozici, můžete si je u kvalitní stěhovací firmy vypůjčit.

Zajištěné parkovací místo je základem

Zejména ve velkých městech bývá parkování často problém, důležité tak je předem dostatečně velké parkovací místo v blízkosti objektu, ze kterého se stěhujete, ale i v místě kam se stěhujete. Právě zajištění parkovacího místa patří k nezbytným podmínkám u řady stěhovacích firem, o čemž se můžete přesvědčit s vyhledávacím dotazem stěhování Praha. Ideální je tak předem parkovací místo zapáskovat, upozornit firmy v objektu na to, že proběhne stěhování a poprosit je o zachování označených míst volných.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce