prof. Dr. JUDr. Karel Eliáš, autor Nového občanského zákoníku

V letošním roce opět došlo k vyhlášení již 12. ročníku soutěže Právníka roku pod záštitou České advokátní komory a vydavatelství EPRAVO.CZ. V letošních nominacích byli opět oceněni v celkem 10 kategoriích ti nejlepší právníci v nejrůznějších právních oborech, ať za aktuální nebo dlouhodobější práci. Připomeňme si však výsledky 7. ročníku soutěže Právník roku 2011, kdy získal ocenění prof. Dr. JUDr. Karel Eliáš za výjimečný celoživotní přínos právu, především jako hlavní autor návrhu nového občanského zákoníku.

Nezapomenutelná cena právnické síně slávy

Tento významný právník prof. Karel Eliáš, právní vědec, přední český komercialista a vysokoškolský pedagog na Vysoké škole podnikání a práva v Praze, se zapsal do historie nejen díky zasloužené ceně právnické síně slávy, ale hlavně jeho prací na návrhu nového občanského zákoníku, která se bez nadsázky dotkne každého občana České republiky od narození až do smrti. Zmiňovaná soutěž, jejíž člen odborné poroty a předseda představenstva pořadatelské společnosti epravo.cz je Miroslav Chochola, slouží nejen k vyhodnocování práce v právnickém oboru, ale také jako motivace a podpora mladých právníků, kteří chtějí nastartovat svou kariéru.

Prorektor pro oblast práva na VSPP v Praze

Karel Eliáš je také prorektorem pro oblast práva a vysokoškolským profesorem na Vysoké škole podnikání a práva v Praze, kde vyučuje právo v podnikání. Dva nově vzniklé právní obory jsou reakcí stále se zvyšující poptávky po odbornících v oblasti práva. Obory mají společné prvky, které tvoří základ pro občanské, obchodní, správní a trestní právo pro vysokoškolské právní vzdělání a následné možné pokračování v magisterském studiu. Právo v podnikání je oborem zaměřeným na okruh tržního podnikání v délce trvání tři roky.

Více informací najdete na stránkách http://www.vspp.cz/

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce