Kvalitní manipulační technika nemusí být drahá

Pokud pracujete s manipulační technikou, jistě víte, že se nejedná o levnou záležitost. Kvalitní výrobky z této sféry ovšem nemusí nutně stát velké peníze. Stejnou službu vám levněji poskytnou použité stroje, které stále velmi dobře slouží.

Manipulační technika vám usnadní práci

Podnikáte, nebo pracujete ve skladech, v nichž je zapotřebí přemísťovat těžké předměty? Jistě víte, že bez manipulační techniky se neobejdete. Pojízdné vozíky s nákladovými plošinami, vysokozdvižné tipy a další technika práci nejen urychlí, ale také samozřejmě uchrání od úrazů. Leaderem na trhu s manipulační technikou je firma STILL, která nabízí velké množství produktů z této sféry. V její nabídce najdete vysokozdvižné vozíky elektrického, plynového i dieselového typu. Můžete si vybrat i subtilnější skladové vysokozdvižné vozíky, ruční regálové vozíky, nízkozdvižné vozíky a další techniku. Manipulační technika může být přizpůsobena i typu prostředí, například když manipulujete s výbušným materiálem, potřebujete speciální stroje, aby byla zajištěna bezpečnost práce. Samozřejmě se nejedná o nejlevnější investici. Jestli nemáte zrovna peníze nazbyt, řešení je nasnadě. Podobně jako například ve sféře automobilů si můžete pořídit použité stroje. Ty jsou stejně kvalitní a spolehlivé jako ty nové, jen mají za sebou už nějakou historii. Použitá manipulační technika ale rozhodně nemusí patřit do starého železa, je tomu podobně jako s ojetými vozy. Slouží stále stejně dobře, jen se nejedná o nové modely. Za finančně příznivějších podmínek tak získáte manipulační techniku v bezvadném stavu, která odvede kvalitní práci.

Použitá manipulační technika je levná

Pokud máte zájem o použitou manipulační techniku od firmy STILL, máte velkou výhodu. Nemusíte hledat v bazarech, kdy nebudete tušit, v jakém stavu dané stroje opravdu jsou. Tato firma má vlastní nabídku použitého zboží, a umí tak odhadnout, v jaké stavu technika je. STILL má speciální oddělení prodeje a pronájmu použitých strojů, které vede manažer, Ing. David Rieger. Jaké výhody se vám naskýtají, pokud se rozhodnete pro koupi či pronájem repasované manipulační techniky? „Hlavní výhodou pořízení repasovaného použitého stroje je velice příznivý poměr cena – výkon. V případě pořízení repasovaného stroje z bazaru použité techniky STILL dostane zákazník stroj s prokazatelnou minulostí, pravidelně udržovaný a servisovaný techniky STILL s použitím originálních náhradních dílů, před dodáním novému zákazníkovi navíc repasovaný dle mezinárodně závazných standardů STILL,” prozradil pan Rieger.

Manipulační technika – výhody pořízení použitého zboží

Když se rozhodnete pořídit si jakýkoli vozík už v použitém stavu, máte zde záruku kontroly samotnou firmou, která se prodejem těchto strojů zabývá. Prohlédnou jej zkušení technici a odhadnou, v jakém stavu daný produkt je. Následně jej vyhodnotí do příslušné třídy (celkem jsou tři – bronzová, stříbrná a zlatá), které zákazníkovi specifikují, v jakém stavu se technika nachází, vždy jde samozřejmě o bezpečný a plně funkční produkt. U techniky ze „zlaté“ sekce máte navíc šest měsíců záruky, renovuje se novým lakem a je vybavena novou baterií. „Ve většině případů dokážeme uspokojit potřeby zákazníků použitým repasovaným strojem. V naší nabídce máme navíc také velké množství téměř nových strojů s minimálním nájezdem,” přibližuje pan Rieger. Devízou této koupě je skutečnost, že firma si zakládá na tom, aby produkty dlouho vydržely v bezvadném stavu, protože tím se udržuje dobrá pověst značky, proto se vám nabízí výhodná možnost koupě manipulačních strojů za přijatelných finančních podmínek. Navíc jste se značkou v neustálém kontaktu, proto není problém vyřešit opravy a další servis. To se týká jak nových strojů, tak i těch použitých.

Nákup manipulační techniky – financování

Další ekonomicky výhodnou službou je forma financování od společnosti STILL. Nemáte jednorázovou částku na zaplacení stroje? Nevadí, lze využít několik forem nákupu. Klasický finanční leasing je nájem s odkupem, kdy budete stroj užívat v nájmu a nakonec jej odkoupíte. Operativní leasing nabízí být neustále v kurzu. Nekoupíte konkrétní stroj. Platíte měsíční nájem a stroj užíváte. Až uplyne smluvená doba využívání, vyměníte jej za nový model, nebo lze sáhnout i po použité technice, pokud se vám zalíbí. Také můžete zvolit formu BasicDynamic, která poprvé nabízí možnost platit za odpracované motohodiny. Měsíční zálohové platby se určí na dobu 12 měsíců dopředu a skládají se z výhodných splátek, které mají základ v sazbě za motohodinu. Jestli se stane, že vozík budete využívat více, stačí to jen doplatit, nic není problém. Používáte jej méně? V takovém případě se zase na stejném principu vystaví dobropis.

Proč jsou lepší Li-Ion baterie?

Manipulační technika potřebuje energii, a když už se zabýváme repasovanými stroji, které tak brzy neskončily v odpadu, čímž se šetří životní prostředí, musíme zmínit i ekologicky příhodné akumulátory. Ty představují Lithium-iontové akumulátory, tedy Li-Ion baterie. Proč jsou výhodné? Můžeme je srovnat s olověnými akumulátory. Do nich se při stejném objemu vejde asi 25 watthodin na kilogram, Li-Ion pojme 90 až 190 watthodin na kilogram. To samozřejmě znamená, že na jednu Li-Ion baterii najezdíte mnohem více, nemusíte ji tak často nabíjet. Li-Ion baterie se dají recyklovat, čímž se rovněž šetří životní prostředí. I když nejste zrovna ekologicky smýšlející člověk, pamatujte, že tento typ baterií šetří kromě přírody i vaše finance.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce