Zlato umí ochránit majetek před inflací

Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata? Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese Zlatemince.cz. Kamennou prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvést výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů. Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce – investiční zlato. Ceník v euro je na stejné stránce – investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott&Rose).

Je čas investovat do zlata

Investovat do investičního zlata, tedy do zlatých slitků a investičních zlatých mincí, je oblíbenou strategií ochrany hodnoty úspor v časech, kdy peníze na bankovních účtech ztrácí na své hodnotě kvůli inflaci. Zlato jako fyzická komodita s dlouhodobě rostoucí hodnotou umí inflaci skvěle odolávat. I v minulosti, kdy docházelo k poklesu kupní síly a nárůstu inflace, to bylo právě zlato, které umělo ochránit majetek těch, kteří si jej včas a chytře uložili do zlatých slitků, nazývaných i zlaté cihly. Zlato si díky své omezené dostupnosti a trvalé poptávce udržuje svou hodnotu, a dokonce ji v průběhu času zvyšuje. Podle odborníků čekají zlato ještě doslova zlaté časy. Proto nemá smysl otálet s jeho nákupem. Levnější nebude a určitě bude jeho cena růst.

Nákup investičních zlatých slitků je vnímán jako konzervativní forma investice

Vůbec se jí však nebojte a ani se takto investovat nestyďte. Jde dnes o nejefektivnější způsob, jak se bránit proti inflaci a zachovat si hodnotu svého majetku. Existuje řada možností, jak peníze zhodnotit. Jsou však rizikové. V dobách krizí, jaké zažíváme – ekonomických, politických, vojenských, klimatických, zdravotních – jsou tyto investice ještě více nejistými. Zlato je naproti tomu jistota. Málokdy nabídne rychlé peníze, ale rozhodně uchová hodnotu těch, které do něj investujete, a v delším časovém horizontu je taky zajímavě zhodnotí.

Víte, co přesně je investiční zlato?

Investiční zlato se vyznačuje tím, že je primárně určeno pro investiční účely, a je tak akceptováno a ceněno na finančních trzích po celém světě. Toto zlato je k dispozici ve dvou hlavních formách: slitcích (nazývaných i zlaté cihly) a investičních mincích (pozor, nejde o sbírkové numismatické mince).

Investiční zlaté slitky, známé také jako zlaté cihly, jsou odlévány nebo raženy z ryzího zlata, obvykle o ryzosti 99,5 % až 99,99 %. Ryzost je klíčovým faktorem, protože určuje čistotu kovu. Slitky se vyrábějí v různých hmotnostech, od malých jednogramových variant až po velké kilogramové cihly. Každý slitkový kus bývá označen unikátním sériovým číslem, razítkem rafinérie, která zlato vyrobila, hmotností, ryzostí a někdy i datem výroby. Tyto identifikační znaky zaručují jeho autenticitu a usnadňují obchodování.

Investiční zlaté mince jsou raženy mincovnami po celém světě a obvykle obsahují jednu trojskou unci (přibližně 31,1 gramu) ryzího zlata. Mezi nejznámější a nejoblíbenější investiční mince patří Americký orel, Kanadský javorový list nebo Jihoafrický Krugerrand. U nás jsou to též rakouské investiční zlaté mince Wienner Philharmoniker. Tyto mince mají stanovené hmotnosti a ryzosti, které jsou mezinárodně uznávané a mají tak vysokou likviditu.

Obě formy investičního zlata – slitky a mince – jsou vysoce likvidní aktiva, což znamená, že je lze rychle a snadno prodat téměř kdekoliv na světě. Investiční zlato je také osvobozeno od DPH ve většině zemí (včetně České republiky), což mu přidává na jeho atraktivitě jakožto investičního nástroje.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce