Studium MBA vás posune v kariéře i v podnikání

O studijním programu MBA jste už pravděpodobně někdy slyšeli. Jedná se o formu vzdělání, která k nám přišla k zahraničí. Její význam se ale v ČR stupňuje. Před několika lety tuto třípísmennou zkratku znal málokdo, dnes vám může zajistit lepší pracovní uplatnění, vyšší platové ohodnocení, nebo úspěchy v podnikání.

Vystudování titulu MBA má dva pozitivní důsledky. Za prvé se dozvíte spoustu nových informací, které mají praktické využití. Za druhé tím dáte všem lidem okolo najevo, že se nebojíte investovat peníze a čas do svého vzdělání. A co si budeme nalhávat, všichni zaměstnavatelé mají rádi aktivní pracovníky. MBA vám tedy pomůže jak při podnikání, tak i v případě, kdy jste zaměstnancem.

Hlavně si správně vyberte školu

MBA je tzv. postgraduální forma studia. Není počítáno za vysokoškolské vzdělání a musíte si ho sami zaplatit. V ČR působí mnoho institucí, které nabízí studium MBA česky a dálkovou formou. Nabídky se však od sebe poměrně liší. Většina škol vás bude lákat na MBA online, ovšem budou vyžadovat osobní docházku na několik celodenních lekcí. Nabídnou vám nejrůznější zaměření a možná vás i přesvědčí, že vlastně dostanete speciální cenu. Skutečně tomu ale máte věřit?

Jde to i za čtyři měsíce a pár desítek tisíc korun

Trochu jinak lze MBA vystudovat na OBEI – Oxford Business Education Institute. U nich probíhá celé studium skutečně online, bez jakýchkoliv osobních setkání. Díky tomu si mohou dovolit nabídnout nižší cenu, ve srovnání s jinými školami až o desítky tisíc korun. Všechno si navíc přizpůsobíte sami sobě. Průměrná doba studia činí 10 měsíců, ale jsou i borci, co vystudovali za čtyři. Získáte tedy titul MBA levně a s minimem starostí ohledně výuky. OBEI vás ani nebude nutit vybírat si jednu specializaci, jejich MBA online se skládá z devíti povinných modulů, po jejichž absolvování budete mít komplexní přehled.

Zvažujete, zda by se vám titul MBA hodil? Doporučovaný je jak podnikatelům, tak zaměstnancům středního a vyššího managementu. Podívejte se pro více informací přímo na http://www.obei.cz/studium-mba/.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce