Po daňovém přiznání nanovo. Podnikatelům na jaře startuje nejhektičtější část roku.

Jakkoliv se může zdát, že po odevzdání daňového přiznání přichází podnikatelům relativně klidné období, kdy budou moci na chvilku vypnout, opak je pravdou. Začíná jarní sezona, a tudíž musejí restartovat své síly a začít se věnovat poměrně náročnému období svého byznysu. Na druhou stranu, kdy jindy rozjet nové projekty a nadějné obchody než v jarním období, které je nejvhodnější dobou pro různé druhy seberealizace?

Nový byznys, nové projekty, nové pracovní nabídky

Ačkoliv není jarní období z podnikatelského pohledu nijak výrazné například pro finančnictví zabývající se půjčkami, obory jako zemědělství, hotelnictví nebo stavebnictví zažívají právě v této době největší žně.

Jaro přeje nejen novým projektům ve stávajícím byznysu, novým obchodním výzvám, které byly v období zimy v útlumu, ale i novým pracovním příležitostem na trhu práce. Obecně platí, že lidé odcházejí z úřadu práce právě nejvíce v tomto období, kdy je teplejší počasí a delší dny, protože se otevírají nové možnosti přivýdělku, ať již formou trvalejší spolupráce, nebo brigád.

Obory, které mají na jaře napilno

1. Stavebnictví

Stavebnictví se na jaře probouzí. Po zimním útlumu, kdy byla velká většina venkovních prací stopnuta, přichází rozjezd okolo března a vrcholu dosahuje v létě.

2. Lesnictví

Své uplatnění řada lidí najde i v tomto odvětví, a to nejen přímo prací v lese, ale například i jako brigádníci v zahradnictvích.

3. Zemědělství

Vrcholem sezony tohoto oboru je srpen a září, kdy jsou žně, kterým ovšem předcházejí přípravné práce.

4. Hotelnictví

Hotely a jiné druhy ubytovacích zařízení hledají právě v tomto období, jehož vrcholem jsou pololetní prázdniny, nejen recepční a pokojské, ale třeba i údržbáře nebo portýry.

5. Gastronomie a pohostinství

Stejně jako hotelnictví, i pohostinství předpokládá nejmasivnější příliv klientů v turistické sezoně, kdy se k restauracím, barům a hospůdkám přidají i zahrádky, stánky a rychlá občerstvení.

6. Cestovní ruch

Otevřením hradů, zámků a dalších památek začíná sezona cestovnímu ruchu. Největší nápor návštěvníků tradičně očekávají velká města a turisticky zajímavá místa.

7. Služby

Služby nabízejí pracovní příležitosti hlavně méně profilovaným lidem, kteří se tak mohou ucházet o místo například prodavače, doručovatele, pracovníky úklidu apod.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce