Potřebujete efektivní teambuilding? Víme, jak na to!

Jste jednatelem firmy anebo HR pracovníkem, aktuálně sestavujete nový tým lidí anebo hodláte nějak motivovat stávající skupinu zaměstnanců? Ať už je vaše situace jakákoli, rozhodně se vyplatí pokusit se o to, aby tito lidé chodili do zaměstnání spokojení, optimálně dokonce nadšení.

Na první pohled by se mohlo zdát, že dosažení tohoto cíle je velmi jednoduché. Vždyť stačí jenom daným lidem přidat na výplatě a máte vyhráno. Ne, realita je úplně odlišná! Peníze sice dokážou divy, nicméně důležité je také to, aby se zaměstnanec v práci cítil maximálně příjemně a vycházel s ostatními. I proto se vám vyplatí uspořádat teambuilding. Že netušíte, jak to všechno udělat a na koho se obrátit? Pak jste na správné adrese. Rádi vám představíme moderní řešení takovýchto akcí a dáme i příklady zajímavé náplně konkrétních teambuildingů na míru.

Nesmírně důležitá je motivace zaměstnanců

Víte, co se vybaví vašim zaměstnancům, když jim nabídnete teambuilding? Možná lépe nevědět, jelikož to rozhodně nebude nic hezkého. Spousta lidí má totiž tmelení kolektivu spojené s velmi nudnými aktivitami, jež se zpravidla odehrávají v jedné místnosti. Lektor posadí zaměstnance k sobě a ti se postupně seznamují. Případně je součástí této hry také zástupce zaměstnavatele, jehož to taktéž patřičně nebaví. Teambuilding lze přitom dělat úplně jinak. Svižně, zábavně a s maximálním možným nasazením. Zaměstnanci budou namotivováni již jenom samotnou nabídkou. Svépomocí to nejspíš nezvládnete. Jak tedy postupovat?

Obraťte se stoprocentně na specialisty

Naším tipem je pestrá nabídka teambuildingu na míru od lídra na trhu oblasti teambuildingových a jiných firemních akcí, agentury NEW DAY. Proč by právě tato společnost měla organizovat event, teambuilding nebo jinou akci? Především proto, že dokáže nabídnout opravdu skvělou zábavu pro všechny zúčastněné s jednoznačně stanovenými cíli v podobě seznámení se a zjištění konkrétních rolí ve struktuře té či oné společnosti. Na mezilidské vztahy a jejich budování se tato firma specializuje již 17 let. Každým rokem pořádá více než 150 akcí pro cca nějakých 4 000 účastníků.

Tematicky zaměřené teambuildingy na míru

Vybrat si lze z velmi pestré nabídky zmiňované agentury, již má přímo na svém webu. K dispozici je hodně tematicky zaměřených akcí, jež by mohly vaše zaměstnance bavit. Vy sami se ale můžete domluvit třeba na různých modifikacích programu tak, aby to optimálně vyhovovalo vašim požadavkům a ve finále se došlo k cílům, jež si na počátku stanovíte. A jaké aktivity tedy společnost NEW DAY nabízí? Programů je spousta, my vybíráme ty, které se nám zdají nejzajímavější.

Hra na přežití Jungle survival pro efektivní stmelení kolektivu

Naším prvním tipem pro efektivní teambuilding je hra nazvaná Jungle survival. Jedná se fakticky o aktivitu založenou na konceptu přežití po pádu malého letadla. Účastnící se musí rychle rozhodovat a volit nové strategie, jež jim zajistí přežití. Důležitá je především dochvilnost. Zapomenout nelze ani na schopnost reagovat ve ztížených podmínkách. Hru je možné připravit v přírodě tak, aby dokonale vytvořila iluzi oné nepříjemné situace, ze které se dostává ven jen velmi složitě.

Poznejte hlavní město prostřednictvím Prague Mystery

Jestliže potřebujete u vašich zaměstnanců nebo účastníků konference podnítit nezbytnost spolupráce, rozhodně se vyplatí vsadit na Prague Mystery. Tato speciálně koncipovaná hra ještě navíc nabídne poznávací okruh hlavním městem. Skupina lidí bude v rámci hry čelit celkem čtyřem týmovým výzvám. Postupně se týmy dopracují k potřebným informacím a Mystery Man jim předá klíče k Mystery Books, jež se nacházejí přímo na řetězu u pilířů Karlova mostu. Hru je možné připravit jak v češtině, tak i v angličtině.

Detektivem ve hře Místo činu

Znáte slavný detektivní seriál Místo činu? Hra na vyšetřování vedoucí k dopadení pachatele byla a je zábavná v jakékoli podobě. Jedná se o druh únikové hry, při níž se využívá specifické aplikace na tabletu. Aktivita je optimální jak do vnitřních, tak do vnějších prostor. Zakončuje ji standardně moderovaná show s 15 otázkami. Na počátku získá tým tablet a také speciální vyšetřovatelskou výbavu. V průběhu dokonce dojde i na snímání otisků prstů a další činnosti, jež přímo souvisí s odhalením a následným dopadením pachatele. Mimo jiné se bude vytvářet i jeho podoba a pracovat budou soutěžící i s programem na modifikaci obličejů, jehož služeb se v kriminalistice využívá.

Ať už hodláte řešit teambuilding jakkoli, rozhodně se podívejte i na další aktivity. Na webu http://www.newday.cz/teambuilding/ je jich spousta. 

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce