Kde vám půjčí na podnikání

Podnikatelé jsou pro banky poměrně rizikovou skupinou. V dnešní době se to jen hemží startupy a mnohé z nich jsou neúspěšné. Když vás banka odmítne, nebudete první ani poslední. Ale kde tedy sehnat finance do začátku?

U banky to můžete přinejmenším zkusit. Připravte se však na velkolepé prověřování. Bankovní instituce k začínajícím podnikatelům přistupují s nedůvěrou, ověřují si splácení předchozích úvěrů, výsledky z daňového přiznání i finanční situaci žadatele.

Čím u banky zabodovat?

Jednoznačně promyšleností svého podnikatelského záměru. Potřebujete představit stručný, přehledný a konkrétní byznys plán včetně finančního rozpočtu, v němž bude vidět návratnost investice. K zahození není ani tým schopných lidí, unikátní produkt či zkušenosti.

Co když to v bance nevyjde?

Nevěšte hlavu, na trhu se pohybuje obrovská spousta nebankovních společností, které poskytují úvěry i začínajícím podnikatelům, s nimiž to nevypadá příliš perspektivně. Nebojte se, i tyto společnosti podléhají určitým zákonům, tudíž se k vám musí chovat poctivě. Spousta z nich sice nenabízí přímo půjčky pro podnikatele, ale můžete využít obecný bezúčelový úvěr. Nikoho nebude zajímat, na co peníze využijete. Nevýhodou je, že v nebankovním sektoru nikdy nedostanete tak vysoké částky. S milionem moc nepočítejte.

Jak najít konkrétní půjčku?

Můžete využít srovnávač na internetu. Zadáte si své požadavky (částku, dobu splatnosti apod.) a ihned uvidíte, kde nabízí nejnižší úrok. Například když si budete půjčovat 500 000 Kč na 5 let, nejvýhodnější to pro vás podle srovnávače Financer.com bude na Zonky – ano, tohle je další možnost. Lidé půjčují lidem na různé věci. Stačí ostatní přesvědčit, že váš projekt má smysl a šanci prorazit a možná dostanete i ten milion.

Kdy si určitě nepůjčovat?

Pokud jste ohledně svého plánu skeptičtí, raději si nepůjčujte. Pro peníze si musíte jít s jasnou vizí, že vám to vyjde a vyděláte daleko více.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce