Jak srovnat výhody a jak vybrat krátkodobou půjčku

Snadné a rychlé vyřízení krátkodobé půjčky vám nabízí řada poskytovatelů. Jak se v nabídce orientovat a jak vybrat nejlepší krátkodobou půjčku? Které ukazatele sledovat a kdy není vhodné sjednávat krátkodobou půjčku?

Kdy využít krátkodobou půjčku

Krátkodobá půjčka je úvěr, který má splatnost v řádu několika měsíců, ale můžete ji splácet i déle, například tři roky. O delší splatnost mají zájem ti z klientů, kteří chtějí nízkou výši měsíční splátky a možnost rozložit si splácení do delšího období.

Pokud se rozhodnete pro využití krátkodobé půjčky Zoxo, vždy zvažujte účel použití získaných peněz. Jelikož se jedná o závazek a je nutné hradit pravidelně splátky, není vhodné půjčovat si například na dovolenou, nákup spotřebního zboží nebo na nákup vánočních dárků. Získané peníze by měly mít určitou dobu návratnosti a míru zhodnocení. Jestliže si ze získaných prostředků pořídíte osobní nebo nákladní automobil a využijete jej v podnikání, investice se vám brzy vrátí. Stejně tak můžeme hovořit o vhodné investici v případě, kdy investujete do vzdělávání a osobního rozvoje a později získané znalosti zhodnotíte. I u nákupu nových domácích spotřebičů se dá vypočítat míra úspory a je možné měřit návratnost vložených peněz. Buďte proto obezřetní a přemýšlejte, zda je sjednání půjčky ve vašem nejlepším zájmu.

Krátkodobý úvěr pro refinancování

Krátkodobé půjčky nemusí sloužit jen pro nákup spotřebního zboží nebo pro potřeby podnikání. Můžete s pomocí krátkodobého úvěru konsolidovat stávající drobné půjčky a snížit si měsíční výši splátek. V takovém případě vám krátkodobý úvěr nabízí nízkou výši měsíční splátky a fixaci úrokové sazby po celou dobu splácení úvěru. S pomocí konsolidace půjček můžete snížit měsíční zatížení například na polovinu nebo i třetinu stávající výše. Získáte dostatek času na řešení finanční situace a později můžete vkládat mimořádné splátky nebo úvěr zcela splatit v plné výši dříve než před koncem smluvního období. Pro konsolidaci stávajících závazků jsou vyhrazeny krátkodobé půjčky o objemu ve stovkách tisíc korun.

Balónové splácení u krátkodobých úvěrů

Při splácení krátkodobé půjčky si můžete zvolit anuitní způsob splátek (splátka jistiny a úroků) nebo můžete vybrat populární balónové splácení. To znamená, že po celou dobu trvání závazku hradíte pouze úroky a na konci splatnosti zasíláte celou výši úvěru v jedné splátce. Balónové splácení využil i majitel firmy, která se věnuje pokládce plovoucích podlah, pan Martin. „Balónové splácení jsem si vybral ve chvíli, kdy jsem potřebovat uhradit nákup materiálů a mzdy pracovníků při realizaci pokládky podlah v novém bytovém domě. Realizace zakázky zabrala několik měsíců, ale úhrada díla proběhla až po předání hotových podlah.“ Jakmile měl pan Martin zakázku uhrazenou, zaslal sjednanou výši úvěru v plné výši.

Jak vybrat krátkodobý úvěr

U krátkodobého úvěru neporovnávejte jen úrokovou sazbu. Srovnávejte ukazatel RPSN což je výše nákladů půjčky. Zajímejte se o to, zda je možné později úvěr refinancovat, jaká je sazba za splacení úvěru dříve, nebo o to, zda můžete požádat o odklad splátek v případě, že se ocitnete v tíživé situaci.

Například společnost Zoxo u krátkodobých půjček nabízí předčasné splacení i zaslání mimořádné splátky zdarma.

Rovněž je důležité srovnat požadovanou hodnotu zajištění a míru získaných peněz ku hodnotě zajištěného majetku.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce