3 důvody, proč investovat do zlata a stříbra ve formě mincí a slitků

Jako podnikatelé i běžní občané máte v dnešní době řadu možností, kam investovat své finanční prostředky. Liší se v rizikovosti, možných výnosech, ale i dalších faktorech. K zajímavým příležitostem rozhodně patří investice do zlata a stříbra ve formě slitků a cihliček.

1. Uchovatel hodnoty peněz

Je známo, že investiční zlato a stříbro jsou velmi stabilními komoditami, a to zejména vzhledem k jejich omezeným světovým zásobám. Díky své cennosti tak neztrácejí na své hodnotě, a to ani v případě, kdy se zrovna nedaří ekonomikám. Pořídíte-li si stříbrné či zlaté mince, nemusíte mít strach z toho, že o svoji investici přijdete z důvodů inflačních a dalších negativních vlivů. Hodnota zlata a stříbra spíše lehce stoupá, takže své vložené finance můžete dokonce navýšit.

2. Snadná směnitelnost

Velkou předností, kterou se investiční zlaté slitky a cihly, potažmo pak i jejich stříbrné varianty mohou pochlubit, je jejich bezproblémová směnitelnost. Peníze za ně dostanete prakticky kdekoliv na světě, stačí si jen vybrat vhodného a spolehlivého kupce.

3. Nákup bez DPH

Investice do zlatých cihel a slitků se vyplatí i z toho důvodu, že nepodléhá DPH, takže nemusíte platit zbytečné peníze navíc.

Tip na investici

Zajímavým produktem, který si nyní díky společnosti Auportal.cz můžete pořídit i u nás, je zlatá mince Lunární série II. – Year of the Pig, již vydala mincovna v australském Perthu. Jde o oblíbenou sérii, která má vyražený motiv na základě čínského kalendáře. Kromě investice se může jednat i o zajímavý dárkový předmět pro vaše známé a blízké. Tato lunární série je k dispozici rovněž ve stříbrné verzi.

Společnost Auportal.cz patří k předním tuzemským prodejcům investičního zlata a stříbra, své produkty nabízí i přes internetový obchod.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce