Víte, co zabírá na nespavost mnohem lépe než prášky na spaní?

Odpověď nehledejte na krabičkách v lékárně ani na koženém lehátku u psychologa. Je mnohem snadnější, než se zdá. Stačí se na chvíli vrátit do dětství.

Jako děti jsme nespali hlubokým a klidným spánkem jenom proto, že nás netížily žádné termíny odevzdání a nezvonil nám permanentně mobilní telefon. Klíčem k bráně do říše snů byla také fyzická únava, která nás ukolíbala hned pár vteřin po tom, co nám hlava dopadla na polštář.

Dnes už tolik neběháme a už vůbec nelezeme po stromech. Místo toho zastáváme vysoké manažerské pozice, při kterých trávíme celé dny za kancelářským stolem. Už neneseme zodpovědnost jen sami za sebe, ale také za lidi „pod sebou“, často i budoucnost celé firmy a za svou rodinu. Každý den je na nás vyvíjen tlak, kterému musíme čelit. A zároveň se od nás očekává, že domů budeme chodit uvolnění a s čistou hlavou. Jak to udělat?

Účinným způsobem jak zklidnit krevní tlak i myšlenky na konci dne, je dát si skleničku „něčeho ostřejšího“, která nás nenásilně sesadí ze sedla závodního koně, a dovolí nám vychutnat si pouhé rozjímání na tribuněnež na jeho hřbet druhý den nasedneme znovu. Tato metoda relaxace je bezpochyby neskutečně příjemná, ale snadno se z ní vypěstuje zlozvyk nebo ještě hůře – závislost.

Endorfiny jsou tou nejsilnější i nejbezpečnější drogou

Že pohybem se nejlépe dobíjí baterky, zjistila Jana Svobodová už dávno. Proto i když jí práce projektové manažerky požírala většinu času, vždycky si našla volnou hodinu na svůj oblíbený tenis, squash nebo badminton.

Přimět se jít si pravidelně zasportovat nebyl žádný problém, ale sehnat v Praze spoluhráče na stejné výkonnostní úrovni, se kterými by si měla i po profesní a lidské stránce co říct, se ukázalo jako hledání jehly v kupce sena. Navíc v ní odjakživa dřímala zdravá soutěživost, která kromě tréninků žadonila i po zápasech a turnajích.

Proto se rozhodla propojit ty 2 jen zdánlivě rozdílné světy – business a sport – a založila tzv. Business ligu.

V čem je Business liga výjimečná?

Spojuje příjemné s užitečným. Vyberete si raketový sport (tenis, squash nebo badminton), který vám i přes dravé životní tempo pomůže udržet se v psychické pohodě a fyzické kondici.

Podněcuje nová přátelství. V období 2 měsíců vás čeká zápas vždy se 4 náhodně vylosovanými spoluhráči se stejnou úrovní hry, jako máte vy. Vzhledem k tomu, že kromě oblíbeného sportu vás spojuje i blízké profesní zaměření, je více než pravděpodobné, že po rozdýchání výsledků zápasu se spolu znovu rádi uvidíte.

Motivuje vás k lepším výsledkům. Skóre zápasů pravidelně zanášíte do tabulky. Podle toho získáváte příslušný počet bodů. Nasbírané body každého hráče vždy po půl roce sečteme a vyhlásíme vítěze Business ligy. Kromě ceny si odnesete i dobrý pocit, který se většinou pozitivně promítne i ve vašich pracovních výsledcích.

Inspiruje a rozšiřuje databázi kontaktů. Jednou za měsíc máte možnost potkat se se všemi registrovanými hráči Business ligy na jedné z neformálních společenských akcí (motokáry, paintball, bowling aj.). Při těchto příležitostech nikdy nezažijete trapnou chvíli ticha. Naopak se často seznámíte s někým tak zajímavým, že v započatém rozhovoru budete chtít co nejdříve pokračovat.

Už desítky podnikatelů a manažerů u nás našli sportovní vyžití, klid, zábavu, nové přátele, kolegy i klienty. Zažijte to taky.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce