Operativní leasing se jeví jako výhodná nabídka nejen pro podnikatele. Pokud se ptáte, co to vlastně je a jak tento způsob financování vozidla správně využít, přečtěte si naše přehledné shrnutí.
Co je operativní leasing
Operativní leasing je v podstatě dlouhodobý pronájem vozidla. Zapůjčení vozidla poskytuje leasingová společnost, se kterou jako nájemce uzavřete obchodní vztah. Vybrat si můžete jakékoliv auto a sami si stanovíte dobu trvání pronájmu. Minimální délka pronájmu bývá tři roky, maximální v průměru čtyři roky. Po ukončení obchodního vztahu zůstává vůz ve vlastnictví leasingové společnosti. Splátka je prováděna každý měsíc a je v ní zahrnuto pojištění, administrativní poplatky, servisní náklady a poplatek leasingové společnosti za pronájem.
Výhody operativního leasingu
Největší výhodou operativního leasingu je fakt, že nepotřebujete žádný počáteční kapitál na pořízení automobilu. Přesto je dobré mít přesně spočítáno, kolik vás měsíční splátka bude stát, a připravit se na to. Mezi výhody se řadí i výměna vozu za novější nebo za jiný typ (samozřejmě až po řádném ukončení původního obchodního vztahu). Zcela neopomenutelnou výhodou, jak jsme již naznačili výše, je oproštění se od řešení všech možných poplatků. Vše za vás vyřeší pronajímatel. Ten má navíc povinnost přesně definovat částky, které jsou ve vaší splátce zahrnuty, takže vždy přesně víte, kolik a za co platíte.
Nevýhody operativního leasingu
Ač se operativní leasing jeví jako bezchybná služba, je nutno zmínit, že každá mince má dvě strany. Nevýhodou pro vás jakožto pro podnikatele může být podmínka zachování původního stavu vozidla. Jestliže tedy ke svému podnikání potřebujete atypické prostory v interiéru nebo například přimontovat speciální tažné zařízení, narazíte na problém.
Pokud vás operativní leasing zaujal, informujte se na stránkách Raiffeisen – Leasing, kde najdete podrobný výčet dalších výhod, které tato služba nabízí. Stačí vyplnit formulář a vaše podnikání nabere na obrátkách.
Foto: Pixabay.com