Mobilní myčka umí přijet kamkoliv vydezinfikovat nákupní vozíky. Je českým vynálezem

Místy s největší koncentrací lidí, ve kterých by mohlo docházet k dalšímu řízení COVID19, jsou hypermarkety s potravinami. To klade vysoké nároky na vedení hypermarketů. Zejména vše, čeho se lidé dotýkají, by mělo být důkladně dezinfikováno. Mnozí se nechali slyšet, že přes veškerou snahu je zejména účinná desinfekce nákupních vozíků nereálnou. Jde o konstrukci vozíků i jejich množství. Obchody se potýkají s nedostatkem desinfekce, pracovníků, času i technologických možností. A přece se řešení objevilo. Původně bylo přitom, jak už to dnes bývá, určeno ke zcela jinému účelu.

Právě inženýři z české pobočky STILL stáli za vznikem průkopnické myšlenky a též za jejím uvedením do praxe – mobilní myčkou vysokozdvižných vozíků. Nikdo netušil, že nebude trvat dlouho a najde uplatnění i v boji proti šíření virové epidemie COVID19 (též corona virus). A tak kamion s mobilní myčkou teď nabízí provozovatelům obchodů a nám všem velice užitečnou službu. Tou je celková dezinfekce nákupních vozíků.

Přijedeme, umyjeme vydezinfikuje – vzkazuje obchodníkům STILL

Za pomoci mobilní myčky, určené primárně k mytí manipulační techniky lze umýt a vydezinfikovat cokoliv do šířky 4 metrů a výšky 2 metrů. Což nákupní vozíky plně splňují. Dezinfekce se neliší od mytí VZV v provozech podniků. Mobilní myčka je vlastně perfektně vybavený kamion, který přijede na místo určení. Jde o zcela soběstačné zařízení, s integrovaným elektrickým zdrojem, s vlastní zásobou vody i s čističkou odpadních vod. K mytí se využívá voda ohřátá na teplotu 80 °C.

Není nutné, aby byla u mytí jiná obsluha než obsluha mobilní myčky. Zaměstnanci hypermarketu mohou vykonávat dále svoji práci. Mobilní myčka dokáže dezinfekci provádět i při uzavřeném provozu, kdy nákupní vozíky zrovna nejsou zapotřebí.

Skvělá technologie i myšlenka určená pro výrobní podniky a sklady se ukázala průkopnickou i v dnešní nelehké době. Až doposud bylo v silách personálu obchodů maximálně postříkat dezinfekcí madlo nákupního vozíku, navíc s dost nejistým výsledkem a za rizika vlastního nakažení. Mobilní myčka se ukázala být přínosnou pro zdraví i udržitelný rozvoj i v situaci, se kterou nepočítal snad nikdo ani v těch nejčernějších scénářích.

Soběstačná myčka dorazí kamkoliv potřebujete

Jak již bylo řečeno, nepotřebuje ke svému provozu vodu ani elektřinu. Pouze provozní prostor 25×6 metrů. STILL se rovněž postará o ekologickou a vhodnou likvidaci všech vzniklých odpadů. Mobilní myčka má přímo v sobě zabudovanou vlastní vysoce funkční čističku odpadních vod. Technologie mytí vozíků vodou o 80 °C je dostatečnou pro zničení případných virů na povrchu nákupních vozíků.

Metamorfózy doby koronavirové

Mnoho technologií a výrobků se teď, v době koronaviru, ukázalo být užitečných, i když byly původně určeny k jinému použití. Na 3D tiskárnách se tisknou štíty pro zdravotníky, na ochranné masky před koronavirem se mění ty potápěčské, z bavlněných látek třeba na patchwork se šijí roušky, léky na HIV jsou potenciálně perspektivní na léčbu koronaviru… Toto je jen minimum případů, kdy se ukazuje, že to, co potřebujeme, nemusíme vynalézat a budovat od píky, ale že už to možná máme, a chce to jen nápad a někdy i odvahu využít to inovativně. Tak, jak se to rozhodli udělat ve STILL se svojí myčkou vozíků.

Kdo je společnost STILL?

Firma STILL je známá jako výrobce manipulační techniky. Ale výroba vozíků je jen část služeb této společnosti, která nabízí komplexní řešení pro různá průmyslová odvětví, přičemž vždy jde o sofistikované a přesně cílené řešení. Zaměřuje se na malé i velké provozy a v rámci komplexních intralogistických systémů, jejichž součástí jsou i počítačové logistické programy, pomáhá k zefektivňování skladů i materiálových toků.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce