Nebankovní půjčka: ano, nebo ne?

V nelehké finanční situaci se dnes může ocitnout naprosto každý. Půjčit si na auto, dům, podnikání, či prostě pro překlenutí období před výplatou, se stává běžnou praxí. Trh s úvěrovými produkty na to reaguje a bez nadsázky se dá říct, že je u nás pestřejší než kdy předtím. Jak se na něm orientovat?

Výhody nebankovní půjčky

Kromě bankovních institucí dnes půjčky nabízí celá řada nebankovních subjektů. Proč se tedy nespolehnout na prověřenou banku a vydat se do nejistých vod soukromých poskytovatelů? V prvé řadě proto, že nebankovní půjčky jsou obvykle k dispozici každému, kdo dosáhl potřebné věkové hranice. Nemusíte se zaručit majetkem, ani prokazovat výši příjmu. K dispozici bývají okamžitě – peníze vám často dorazí na účet již v den uzavření půjčky.

Jak se při výběru nespálit

Než uzavřete půjčku, rozhodně si nezapomeňte vybranou společnost řádně prověřit. Internet je prakticky nekonečným zdrojem informací, ne všechny jsou však pravdivé. Dejte na informace z ověřených finančních portálů, naopak se vyhněte nejrůznějším fórům a pochybným diskuzím. Neberte si půjčku od pokoutních poskytovatelů a vnucovačů, kteří vám zasílají nabídky emailem. Rozhodněte se pro nebankovní společnost, nad níž drží dohled ČNB, což je dostatečná záruka. A ještě jedna důležitá rada: vyvarujte se velkého počtu malých půjček. Snažit se zaplatit úroky jedné půjčky druhou není správné řešení, raději se zajímejte o výhodnou konsolidaci půjček.

Jak nespadnout do pasti

Fakt, že jsou nebankovní půjčky tak snadno dostupné, s sebou nese určitá rizika. Zodpovědnost tím totiž přechází jen a pouze na vaše bedra, vy sami budete muset rozhodnout, zda jste schopni úvěr splácet. Dalším negativem mohou být vysoké úroky, případně dodatečné poplatky. Hledejte proto takovou půjčku, která pro vás bude skutečně výhodná. Nebankovní společnosti jsou ideální například tehdy, potřebujete-li rychlé peníze. Jednoduše si půjčíte pár tisíc před výplatou a za týden částku bez problémů uhradíte.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce