Koupili jste objekt k podnikání? Pokud je vlhký, bude nevyhnutelná sanace zdiva

U starších objektů i historických staveb bývá problém s vlhnutím zdiva. Pokud jste si takový objekt pořídili pro podnikání a chystáte se pustit do rekonstrukce, je nevyhnutelné nejdříve stavbu odvlhčit. Sanace zdiva zabrání rychlé degradaci nových omítek i podlah.

Ve snaze ušetřit při rekonstrukci podnikatelských prostor zapomínáme často na odvlhčení stavby. Samozřejmostí musí být vhodně udělaný okapový systém, či dobře odvodněný pozemek v okolí domu. Nic z toho však nemusí stačit, pokud má stavba narušenou spodní izolaci zdiva, je udělaná nevhodně, nebo již ztratila své funkční vlastnosti. Je nutná sanace zdiva, která odstraní příčinu vlhkosti – nefunkční či chybějící izolaci.

Proč je sanace zdiva důležitá?

Vlhké zdivo dělá prostředí interiéru nezdravým. Vlhkost vede k plísním, které se objevují na zdech, za nábytkem i v rozích místnosti. Pokud dům navíc bez dobré izolace zaizolujeme (omítku, okna dveře), stav se dokáže extrémně zhoršit už během pár dnů.

Ve vlhkém interiéru degradují omítky. Tvoří se na nich vlhké mapy, později již zmíněná plíseň, ale i solné výkvěty. Nejdříve opadá malba, později celá omítka. Nevydrží ani podlahy. Vlhkostí se zcela zničí dřevěné i plovoucí podlahy z laminátu. V interiéru může vznikat nepříjemný zatuchlý vzduch, který už je jen důsledkem všech nezdravých elementů, které kvůli vlhkému zdivu vznikají.

Nechte si doporučit vhodnou metodu sanace zdiva

Různý typ zdiva vyžaduje jiný způsob sanace. Záleží zejména na tom, jestli má zdivo průběžnou spáru či nikoliv. U starých a historických objektů často právě tato průběžná spára chybí. Pak nejde využít podřezání zdiva řetězovou pilou či diamantovým lanem a narážení nerezových plechů.

Pokud je zdivo bez průběžné spáry, využívá se nejčastěji chemická injektáž zdiva. Ta jde aplikovat na většinu staveb s velice dobrým výsledkem. Další využívanou metodou je elektroosmóza. Aktivní elektroosmóza vychází z principu vysoušení zdiva na elektrofyzikálním principu.

Sanaci zdiva nabízí firma Františka Hróza

Všechny aktuálně využívané metody sanace zdiva realizuje firma Františka Hróza. Ta se specializuje na měření vlhkosti zdiva a následné vyhodnocení získaných dat, na návrh a provádění sanace zdiva, ale rovněž na hydroizolace spodních staveb pomocí PVC. Má letité zkušenosti, know-how a veškerou potřebnou techniku.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce