Jak přivést nové zákazníky na váš web

Nechali jste si vytvořit nový web a nyní marně vyhlížíte nové zákazníky. Ale žádné objednávky nepřichází. Jak je to možné? Nejprve je třeba na web přivést návštěvníky, kteří se mohou stát i vašimi zákazníky. Jak na to?

Pozvěte vyhledávače na váš web

Jakmile bude tvorba webu na zakázku u konce, ověřte si, že jej vyhledávače bez problémů najdou. Jak na to? Jednoduše do vyhledávacího pole daného vyhledávače napište site:vasedomena.cz. Následně vám vyhledávač zobrazí nalezené stránky na vašem webu. 

Pokud ale ve vyhledávači viditelní nejste, je nejprve třeba vyhledávač na váš web pozvat. Každý vyhledávač má na to svůj speciální nástroj. V případě Google je například třeba nahrát mapu vašeho webu v Search Console.

Pokud chcete být ve vyhledávání ještě více vidět, můžete si založit svůj blog a začít pracovat na obsahovém marketingu. Základem této disciplíny je profesionálně zpracovaná analýza klíčových slov a výběr témat, který bude zajímavý pro uživatele i vyhledávače. 

Registrace ve firemních adresářích

Jakmile budete mít hotovo, můžete přejít na registraci do dvou velkých firemních adresářů. Jedná se o Firmy.cz a Moje firma na Googlu. 

Sociální sítě jako základ

Dovedete si představit současný svět bez sociálních sítí? Spousta lidí nikoliv. Proto je nesmírně důležité založit si své firemní účty na sociálních sítích a být zde aktivní. V závislosti na vašem byznysu můžete vsadit na Facebook, Instagram, LinkedIn a stále populárnější TikTok, který se soustředí na krátký poutavý videoobsah. 

Investujte do reklamy

Pokud chcete návštěvníky na web dostat co nejrychleji, můžete se pustit do nastavení a spuštění PPC kampaně. Jednotlivé reklamy se v rámci PPC kampaně zobrazují nad přirozenými výsledky vyhledávání. Jejich výhodou je skutečnost, že platíte až za skutečný proklik na váš web. 

Do tvorby reklamy se můžete pustit také na Facebooku, respektive na dalších sociálních sítích. Nespornou výhodou Facebooku je, že má o svých uživatelích k dispozici velké množství informací. Díky tomu lze reklamu poměrně přesně zacílit na vaši cílovou skupinu (dle pohlaví, věku, zájmů, chování na Facebooku a podobně). 

Více informací o tvorbě webových stránek a online marketingu najdete na www.mdwebdesign.cz.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce