Jak platit kartou přes internet

Nákupy přes internet jsou u nás stále častější a s tím souvisí i rozvoj plateb kartami přes internet. Ve srovnání se zahraničím stále silně pokulháváme, ale čím více se bude rozvíjet prodej přes internet, tím častěji se s touto možností placení za zboží či služby budeme setkávat.

Jakou kartou můžete platit přes internet

Pro platby na internetu můžete využít karty kreditní i debetní, VISA a MasterCard. Karty musí být aktivované pro platbu přes internet. Nelze platit čipovou kartou Maestro. Některé banky nabízejí speciální virtuální karty pro platby přes internet (KB, E-banka, GE Money). Její pořízení ale stojí poplatek, účtovaný většinou za rok.

Aktivace karty pro platbu platbu přes internet

- Inzerce -

Důležité pro placení přes internet je, aby byla karta pro tuto platbu aktivovaná. Některé platební karty jsou aktivované automaticky, jiné jsou zablokované a musíte o aktivaci příslušnou banku požádat. Záleží na bankovním ústavu, u kterého máte kartu vystavenou.

Blokované karty poskytují banky

 • Česká spořitelna,
 • E-banka,
 • GE Money bank,
 • HVB bank,
 • Komerční banka.

Automaticky aktivované karty nabízejí klientům

 • Citibank,
 • ČSOB,
 • Poštovní spořitelna Reiffeisenbank.

3D Secure zaručuje bezpečnou platbu přes internet

Pokud si chcete být jisti, že vaše platba proběhne bezpečně, hledejte logo „Verfied by Visa“ kartové asociace Visa a „MasterCard Secure Code“ kartové asociace MasterCard. Tato platba kartou využívá 3D Secure řešení, která zaručuje bezpečnost.

Údaje o platební kartě zadáváte přímo bance a informace se tak nedostanou do rukou obchodníků a jejich zaměstnanců. Také přenos dat se uskutečňuje prostřednictvím zabezpečeného protokolu HTTPS, který předávané informace šifruje.

Proto jestli si chcete být jisti bezpečností při vašem nákupu, určitě využívejte e-shopy s touto možností placení.

Jak platba kartou přes internet probíhá (3D Secure)

- Inzerce -

Po označení způsoby platby platební kartou, jste přesměrování přímo do zpracovatelské banky. Ta vás vyzve k zadání údajů na kartě:

 • číslo platební karty,
 • datum ukončení platnosti karty,
 • CVV2/CVC2 (poslední trojčíslí předtištěné na podpisovém proužku vaší karty).

Pokud máte kartu zabezpečenou pro platbu přes internet, budete vyzváni k zadání vašeho hesla.

O výsledku transakce jste informováni e-mailem. Obchodníkovi dojde výsledek autorizace a tím dostává pokyn k vyřízení objednávky.

Zdroj: V článku byly použity informace ze serveru BOZPinfo.cz.

- Z našeho e-shopu -
Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.
[td_block_7 category_id="_related_tag" custom_title="Mohlo by vás zajímat ..." block_template_id="" ajax_pagination="next_prev" limit="6" f_header_font_size="15"]